اخبار استان ها


توسعه و پایداری ارتباطات سیار در روستا‌های خوزستان
مدیر مخابرات منطقه خوزستان : تکنولوژی شبکه ارتباطات سیار روستا‌های ۶ شهرستان خوزستان توسعه و ارتقا یافت.


رحیم فلاح زاده ،مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: با نصب تکنولوژی نسل سه بر روی دکل روستایی شاه نشین باغملک، مشترکان همراه اول در این روستا و روستا‌های اطراف آن از خدمات دیتایی مبتنی بر تلفن همراه برخوردار شدند.


وی افزود: با عملیاتی شدن توسعه زیرساخت‌های شبکه و فراهم شدن امکانات توسعه ارتباطی برای ارائه خدمات نوین در راستای برقراری عدالت ارتباطی در روستاها، تکنولوژی نسل سه بر روی دکل روستایی شاه نشین از توابع باغملک نصب و راه اندازی شد.

فلاح زاده گفت:عملیات نصب و راه اندازی این سایت، از پروژه افزایش تکنولوژی برای توسعه ارتباطات سیار بر روی دکل منصوبه در این روستا و پس از فراهم شدن زیرساخت‌های ارتباطی، اجرایی شده است.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان اظهار کرد: با نصب تجهیزات فنی و افزایش تکنولوژی به روز بر روی دکل روستایی، شبکه ارتباطی همراه اول در روستای صالح داود شوش توسعه و ارتقا یافت.

وی افزود: در ادامه اجرای طرح ارتقای ارتباطات سیار در روستا‌ها تکنولوژی پر سرعت نسل سه بر روی دکل تلفن همراه روستایی صالح داود از توابع شهرستان شوش نصب و راه اندازی شد.

فلاح زاده بیان کرد: با نصب و راه اندازی این سایت پرسرعت، مشترکان همراه اول در روستای صالح داود، جاده‌ها و مناطق اطراف این روستا که پیش از این زیرپوشش تلفن همراه قرار داشتند از اینترنت پر سرعت برخوردار شدند.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان گفت: با ارتقای تکنولوژی و نصب تجهیزات فنی به روز بر روی دکل روستای دورک شهرستان ایذه این روستا به تکنولوژی نسل سه ارتباطات سیار مجهز شد.

وی افزود: پس از به روز رسانی شبکه و وارد مدار شدن این سایت پرسرعت به شبکه گسترده همراه اول، ساکنین روستای دورک و مناطق اطراف این روستا که پیش از این زیر پوشش تلفن همراه بودند از اینترنت پر سرعت همراه نیز برخوردار شدند.

فلاح زاده بیان کرد: مشترکان از این پس می‌توانند ضمن بهره مندی از خدمات دولت الکترونیک ازخدمات اینترنت پرسرعت نیز بهره کافی ببرند.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان از ارتقای تکنولوژی سایت تلفن همراه محامید از روستای توابع شوشتر خبر داد و گفت: به منظور بهره مندی مردم از خدمات نوین ارتباطی با توسعه زیرساخت‌های مخابراتی، عملیات افزایش تکنولوژی نسل سه در برنامه کاری مخابرات منطقه خوزستان قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه تکنولوژی ۳ G بر روی دکل روستایی تلفن همراه محامید نصب و راه اندازی شده است، افزود: با نصب و راه اندازی و به روزرسانی، این سایت وارد مدار شبکه گسترده همراه شد.

فلاح زاده اظهار کرد: روستای محامید شوشتر پیش از این فقط زیر پوشش تلفن همراه بود، ولی اکنون مشترکان ساکن در این روستا و مناطق اطراف از خدمات دیتایی و اینترنت پرسرعت مبتنی بر شبکه همراه نیز استفاده می‌کنند.

وی افزود: با توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و گسترش شبکه فیبر نوری در مناطق روستایی و فراهم شدن امکانات ارتقای شبکه به ویژه در روستا‌ها برای استفاده و دستیابی از خدمات دولت الکترونیک یکی از اهداف و اولویت‌های منطقه در راستای اجرای عدالت ارتباطی است که توسط کارشناسان عرصه ارتباطات در مخابرات خوزستان طبق برنامه‌ای مدون در حال اجرا است.


مدیر مخابرات منطقه خوزستان بیان کرد: با اقدامات انجام شده برای توسعه زیرساخت‌های مخابراتی و فراهم شدن ارتقای دیتای شبکه همراه اول و با نصب تکنولوژی نسل چهار بر روی دکل روستایی و پس از بروز رسانی، شبکه ارتباطی همراه اول درروستای تافاب از توابع الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک توسعه و ارتقا یافت.

وی افزود: به منظور توسعه ارتباطات سیار و ایجاد عدالت ارتباطی در روستا‌ها در راستای بهره مندی روستاییان از خدمات دولت الکترونیک، توسعه ارتباطات سیار در دستور کار کارشناسان فنی مخابرات منطقه قرار گرفت و به تکنولوژی ۴ G ارتقا یافت.

فلاح زاده گفت: با نصب و راه اندازی تکنولوژی ۴ G و وارد مدار شدن این سایت به شبکه گسترده همراه اول، ساکنان روستا‌های تافاب و کوشکی ۲ از توابع الوار گرمسیری اندیمشک زیر پوشش دیتای پرسرعت همراه اول قرار گرفتند.

وی ادامه داد: توسعه ارتباطات سیار و ارتقای شبکه همراه اول در روستا‌ها به منظور بهره مندی روستاییان از خدمات دولت الکترونیک از اهداف شرکت مخابرات منطقه است که بر اساس برنامه‌ای مدون و تعریف شده در حال انجام است.

مدیر مخابرات منطقه خوزستان با بیان اینکه تکنولوژی نسل چهار بر روی سایت روستایی نهر شیخ نصب شده است، گفت: به منظور افزایش پایداری ارتباطات سیار در روستا‌ها و با توسعه یافتن زیرساخت‌ها و فراهم بودن امکان و شرایط ارتقای شبکه تکنولوژی پرسرعت نسل چهار (۴ G) بر روی دکل تلفن همراه روستایی نهر شیخ از توابع شادگان نصب و راه اندازی شد.

وی افزود: با وارد مدار شدن این سایت به شبکه گسترده همراه اول، مشترکان ساکن در روستا‌های نهر شیخ، خمس، خوینس و منصوره کنین از توابع شهرستان شادگان از اینترنت پرسرعت همراه اول بهره‌مند شدند و خدمات تبادل اطلاعات دیتایی مبتنی بر روی تلفن همراه را با سرعت‌های بالاتر تجربه می‌کنند.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور

آدرس : تهران - خیابان مطهری - خیابان  میرعماد - نرسیده به خیابان بهشتی - کوچه جنتی (سیزدهم) پلاک ۴۸ - کدپستی ۱۵۸۷۷۵۳۵۱۷

تلفن : ۹-۸۶۰۴۴۵۵۶

دورنگار : ۶۴۴۵۴۶۴۷ داخلی ۱۰۹۲