اخبار استان ها


زنجان در هفتمین روز ‌دهه فجر/ ۴۱ روستا ‌گازدار شد
در هفتمین روز از دهه مبارک فجر پروژه های مختلفی در استان زنجان با حضور مقامات استانی افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد.


افتتاح همزمان پروژه های گازرسانی استان زنجان

محسن افشارچی استاندار زنجان در آیین عملیات اجرایی گازرسانی به 27 روستا و بهره برداری از گاز 41 روستا با اعتباری بیش از 1800 میلیارد ریال با بیان اینکه متوسط ضریب نفوذ گازرسانی در سطح کشور 85 درصد است اظهار داشت: 92.6 درصد خانوارهای روستایی در استان زنجان، از نعمت گاز بهره‌مند هستند که این رقم در استان، در آینده نزدیک و با تکمیل طرح های در حال اجرا، به 97 درصد که شاخص سبز در گازرسانی محسوب می شود، خواهد رسید.

وی افزود: با اتمام نزدیک به 150 پروژه در حال اجرا، تعداد روستاهای گازرسانی شده در سطح استان، از 675 روستای فعلی به 800 روستا افزایش خواهد یافت.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه افتتاح گاز 24 روستا از 41 روستایی که گازرسانی شده متعلق به شهرستان خدابنده است تصریح کرد: گازرسانی به روستاها باعث شده ‌تا مهاجرت معکوس و سرعت آن در برخی از روستا از جمله روستاهای خدابنده، کاملاً مشهود باشد.

وی با تاکید بر تداوم حرکت مثبتی که در استان آغاز شده است تصریح کرد: امیدوارم سرمایه گذاری در حوزه زیر ساخت‌ها ادامه داشته باشد و بخشی از سرمایه گذاری هایی که در سال‌های گذشته در استان رخ داده به سرمایه‌گذاری‌های دولت بر می‌گردد و نتایج آن در افتتاح‌های اخیر ملاحظه می‌شود.

افشارچی گفت: در حوزه گاز مشکل نقدینگی و بودجه نداریم و سرعت حرکت خوب و قابل قبول است.

رحیم سلیمان‌نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان در این مراسم با ابراز خرسندی از روند گازرسانی به نقاط مختلف استان اظهار داشت: اولویت نخست ما گازرسانی طرح نهضت ملی مسکن در اقصی نقاط استان است.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور

آدرس : تهران - خیابان مطهری - خیابان  میرعماد - نرسیده به خیابان بهشتی - کوچه جنتی (سیزدهم) پلاک ۴۸ - کدپستی ۱۵۸۷۷۵۳۵۱۷

تلفن : ۹-۸۶۰۴۴۵۵۶

دورنگار : ۶۴۴۵۴۶۴۷ داخلی ۱۰۹۲