اخبار استان ها


کاشت و به ثمر رساندن درختان جدید در تمام روستاهای گلستان/ برنامه‌ریزی برای کاشت ۱۹۰ هزار اصله نهال در روستاها
مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان از برنامه‌ریزی و هماهنگی برای کاشت و به ثمر رساندن درختان جدید در تمام روستاهای استان خبر داد.


گام بلند روستاهای استان گلستان برای درختکاری و توسعه فضای سبز/ برنامه‌ریزی جهت کاشت و به ثمر رساندن بیش از ۱۹۰ هزار اصله نهال در روستاها

علی نصیبی گام بلند روستاهای استان گلستان برای درختکاری و توسعه فضای سبز اظهار کرد:

در راستای اجرای پویش ملی «ایران سبز» که توسط معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به استان‌ها ابلاغ شده است، با هماهنگی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان، مقدمات کاشت و به ثمر رساندن بیش از ۱۹۰ هزار اصله نهال در روستاهای استان گلستان آغاز شده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس مقرر شده هر سال در روستاهای بالای یک‌هزار و ۵۰۰ خانوار، حداقل ۳۰۰ اصله نهال و در روستاهای زیر یک‌هزار و ۵۰۰ خانوار، حداقل ۲۰۰ اصله نهال کاشته و به ثمر برسد.

 مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان گفت: پس از برگزاری نشست‌های تخصصی و همفکری با کارشناسان متخصص در این حوزه، سه گام مقدماتی برای اجرای این طرح در استان گلستان پیش‌بینی شد.

علی نصیبی افزود: در گام نخست به احصاء تجربیات درختکاری در استان گلستان پرداختیم و در همین راستا ضمن بازدید و آسیب‌شناسی پروژه ‌ای درختکاری در روستاها و نیز دستگاه‌های اجرایی استان، جلسات تخصصی با کارشناسان اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، و ... و نیز فعالان مردمی در راستای کاشت و اتخاذ راهکار مناسب برای نحوه نگاهداشت درختان برگزار شد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان خاطرنشان کرد: در‌ گام دوم، کارشناسان این اداره کل با حضور جداگانه در هر ۲۷ بخش استان و برگزاری جلسات با بخشداران، به تشریح طرح و ایجاد زمینه لازم برای اجرایی شدن پروژه پرداختند.

علی نصیبی اظهار داشت: در گام سوم که اکنون در حال اجرای آن هستیم انتقال تجربیات احصاء شده از سال‌های گذشته و ایجاد هماهنگی لازم بین اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها، بخشداران و دهیاران هر بخش، با حضور نمایندگان اداره کل منابع طبیعی و این دفتر مدنظر است و در خلال آن هماهنگی‌های نهایی اعم از شناسایی گونه های مناسب بر اساس اقلیم و خاک هر منطقه، نحوه تهیه نهال، زمان کاشت، نحوه نگهداری، شیوه مشارکت دادن مردم و ... انجام می‌شود.

 مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان تصریح کرد: اولویت پروژه درختکاری مذکور، ورودی روستاها، حاشیه معابر اصلی و فرعی روستا، پارک‌ها و بوستان‌های روستایی، آرامستان ها و ... خواهد بود.

وی اظهار داشت: اعتقاد داریم نحوه نگهداری و به ثمر رساندن درختان کاشته شده بسیار مهم بوده و عامل اصلی به نتیجه رسیدن این برنامه، موفقیت در نگهداری و همچنین مشارکت دادن مردم در پروژه توسط دهیاری ها و شوراها است.
 
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور

آدرس : تهران - خیابان مطهری - خیابان  میرعماد - نرسیده به خیابان بهشتی - کوچه جنتی (سیزدهم) پلاک ۴۸ - کدپستی ۱۵۸۷۷۵۳۵۱۷

تلفن : ۹-۸۶۰۴۴۵۵۶

دورنگار : ۶۴۴۵۴۶۴۷ داخلی ۱۰۹۲