اخبار استان ها


تحرک چشمگیری برای محرومیت زدایی از روستاهای ایلام شکل گرفته است
سرپرست استانداری ایلام گفت: تحرک و پویایی بسیار چشمگیری برای محرومیت زدایی از روستاهای این در طول فعالیت دولت تدبیر و امید ایجاد شده است.


محمد نوذری عصر  سه شنبه در مراسم تجلیل از خیرین فعال در امور روستایی که بصورت ویدئو کنفرانس و با حضور معاون اول رئیس جمهور، معاون توسعه روستایی مناطق محروم ریاست جمهوری برگزار شد، عملکرد دولت تدبیر و امید در مسائل مربوط به روستاییان را موفق عنوان کرد و گفت: دولت تدبیر و امید توجه خاص و ویژه ای به مناطق محروم و روستایی داشته است.

وی افزود: طی چند سال اخیر تحرک و پویایی بسیار خوبی در امور روستایی و مناطق محروم استان توسط دولت و با کمک ارگان ها، نهادها و بنیادهای بزرگی چون بنیاد مستضعفان، بنیاد علوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه و ... انجام و منتج به دستاوردهای ارزشمندی شد.

سرپرست استانداری ایلام از دولت‌ها، نهادها و خیرین بعنوان سه جریان مهم سازندگی در کشور یاد و تاکید کرد: در این میان نقش خیرین بی بدیل بوده و استان ایلام نیز به جهت غالب بودن فرهنگ نیکوکاری همواره این مهم مورد توجه قرار گرفته است.

نوذری یادآور شد: یکی از مباحث مهم که در استان ایلام بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، مدرسه سازی در مناطق محروم و روستایی استان بوده که در این زمینه امروز بیش از ۴۰ درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته می شود.

وی با اشاره به این مهم که خیرین در حوزه های مختلف از جمله در بحث سیل، اربعین و کرونا کارنامه ای موفق داشته اند، اضافه کرد: حضور خیرین در این شرایط سخت در کمک به مناطق محروم و اقشار ضعیف جامعه بسیار ارزشمند و شایسته تقدیر است.

گفتنی است در پایان این نشست که با حضور سرپرست استانداری ایلام، معاون امور عمرانی استاندار و مجموعه مسئولان استانی برگزار شد،  از خیرین برتر حوزه توسعه روستایی استان تجلیل بعمل آمد. 

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647  داخلی 1092