اخبار استان ها


نشست تعدادی از اعضای کارگروه توسعه روستایی استان آذربایجان شرقی با حضور مدیران معاونت توسعه روستایی و دکتر پزشکیان نماینده محترم شهرستانهای تبریز اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی در محل استانداری تبریز برگزار گردید.
در این نشست که به منظور بررسی روند مطالعات طرح توسعه پایدار تعدادی از روستاهای کانون جمعیتی استان برگزار شد، گزارشهایی از سوی دستگاه های مرتبط از قبیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی، جهاد کشاورزی، بنیادمسکن و برخی دستگاه های استان مطرح گردید.


تقی کرمی مدیر کل امور روستایی نیز به بیان خلاصه ای از مطالعه روستاهای هدف و با تاکید بر طرح مطالعاتی روستای شیرآمین آذرشهر گزارشی ارائه نمودند.

در پایان دکتر پزشکیان با جمعبندی مطالب ارائه شده ، خواستار عملیاتی نمودن این مطالعات حداقل در یک منطقه شده و ارائه نقشه فعالیتی (اکشن پلان) توسط مشاوران طرح توسعه در مدت کوتاه را خواستار شد .

در ادامه منوچهر، رضایی مدیرکل سرمایه گذاری و اشتغال معاونت توسعه روستایی با تاکید بر ضرورت تعیین ظرفیت ها منطبق بر حساب اقتصادی روستا ، زمان را در اجرای طرح بسیار موثر دانسته و تاخیر در عملیاتی نمودن طرح توسعه روستاها را سبب افزایش هزینه های مترتب بر این طرحها دانست.

در این نشست علیرضا نخعی، مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی با تاکید بر همراهی دستگاه های اجرایی برای تامین زیرساختهای اشتغال، ظرفیت شورای برنامه ریزی شهرستان و استان را در کمک به این طرح موثر دانست. 

بعد از جلسه استانداری، اعضا با حضور میدانی در روستای شیرآمین آذرشهر ضمن بررسی مجدد طرح و استماع سخنان روستائیان و مسئولین محلی تصمیماتی برای عملیاتی نمودن طرح در ۱۰ روزه آتی اتخاذ نمودند.

در ادامه این سفر دو روزه، هیئت اعزامی معاونت توسعه روستایی کشور برای بررسی موضوعات مشابه در روستاهای بخش انزل ارومیه به استان آذربایجان غربی عزیمت نمودند.
عکسهای مرتبط
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور

آدرس : تهران - خیابان مطهری - خیابان  میرعماد - نرسیده به خیابان بهشتی - کوچه جنتی (سیزدهم) پلاک ۴۸ - کدپستی ۱۵۵۸۷۷۵۳۵۱۷

تلفن : ۹-۸۶۰۴۴۵۵۶

دورنگار : ۶۴۴۵۴۶۴۷ داخلی ۱۰۹۲