اخبار استان ها


شبکه نظارت روستایی خراسان شمالی افتتاح و راه اندازی شد
آیین افتتاح رسمی شبکه نظارت روستایی استان خراسان شمالی با حضور مهندس نخعی مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری برگزار شد.


در این نشست اعضای شبکه نظارت روستایی استان خراسان شمالی که مسئولین نظارتی دستگاههای اجرایی نیز حضور داشتند، مدیر کل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری با تشریح روند شکل گیری و ضرورت های راه اندازی شبکه نظارت روستایی، به بیان اهداف و اثرات فعالیت آن پرداخت.

مهندس نخعی با ذکر مزایای انجام فعالیت های گروهی و سیستمی، خود ترمیمی و‌ رفع نواقص موجود در شبکه مذکور را از مهمترین مزیت های این شبکه عنوان کرد.

وی با تاکید بر تقسیم کار در حوزه های شهرستانی و‌مناطق، توانمندسازی نیروهای فنی و هم افزایی توان آنها را یادآور شد.

مهندس نخعی در ادامه از راه اندازی پایگاه جامع اطلاعات پروژه های روستایی کشور در بستر اینترنت ملی خبر داد و درج اطلاعات تمام پروژه های روستایی که با استفاده از همه منابع اعتباری فعال هستند را خواستار شد.

مدیر کل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری با بیان اینکه طراحی اولیه این پایگاه آماده راه اندازی به صورت پایلوت بوده، اخذ مجوز ها و پرتکل های امنیتی شبکه مذکور را در دستور کار اخیر معاونت توسعه روستایی عنوان نمود. 

در این نشست مهندس موفق مدیرکل امور روستایی استانداری خراسان شمالی نیز گزارشی مقدماتی از فعالیت های دردست اقدام درحوزه روستایی استان ارائه داد و رویکرد توسعه از پایین به بالا را تشریح نمودند.

وی عنوان کرد: با ابلاغ به همه دهیاری ها، برنامه هر دهیاری یک پروژه را در دستور کار استان قرار داده است و تا کنون ۴۱۵ طرح متنوع از مجموع ۶۹۱ دهیاری، با استفاده از ظرفیت های موجود مناطق در دستور‌کار قرار دارد. 

مهندس موفق با بیان اعتقاد خود مبنی بر توانمند سازی جوامع محلی و روستایی، به منظور جلوگیری از مهاجرتها به شهرها، احیای زیرساخت های گردشگری با تاکید بر بوم گردی را یکی از مسیرهای رشد توسعه روستایی استان عنوان کرد.

وی با بیان گزارشی از عملکرد ۱۱ دوره قبل و نظارت بر ۴۲۹ پروژه روستایی از مجموع ۸۴۱ پروژه نیمه تمام روستایی استان خراسان شمالی، از جایگاه استان در ارزیابی دوره های قبل گله مند بوده و تقویت همکاری همه اعضای شبکه مخصوصا" دستگاههای اجرایی استان را مورد تاکید قرار داد.

مدیرکل امور روستایی استانداری خراسان شمالی با دستور به اعضای شبکه نظارت برای برگزاری جلسات منظم جهت آموزش و راه اندازی طرح در هر شهرستان خواستار اصلاح جایگاه نظارتی استان در کشور شد. 

در پایان جلسه پرسش هایی از سوی اعضای حاضر در خصوص نحوه راه اندازی، ثبت اطلاعات و بازدیدها مطرح گردید که توسط مسئولین حاضر پاسخ داده شد.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647  داخلی 1092