اخبار


معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در مراسم یادواره سرداران و ۱۲۰ شهید دهستان برزواند اردستان؛دستاوردهای انقلاب اسلامی با قبل از آن قابل مقایسه نیست
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: به برکت انقلاب اسلامی و با مجاهدت های کارکنان جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب، امروز یکی از ۲۰ کشوری هستیم که در شاخص های توسعه روستایی حرف برای گفتن داریم.


 امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشوردر یادواره سرداران و ۱۲۰ شهید دهستان برزواند اردستان در روستای نیسیان، با اشاره به آیه شریفه "قل انما اعظکم بواحده" گفت باید برای پیشرفت کشور در راه خدا قیام و حرکت کرد و با شکوه کردن و کار نکردن نمی توان به جایی رسید. 

وی ادامه داد : شما در حال حاضر در جامعه می‌بینید کسی که پرچم تبیین را در کشور برداشته و فرمان جهاد تبیین می‌دهد و این حرف در نقطه نقطه کشور زده می‌شود از طرف ولی امام زمان(عج) است.

دبیر شورایعالی جهاد سازندگی افزود: در سخنان رهبر انقلاب اسلامی در چند سال اخیر و چند ماه گذشته بارها از کلمه پیشرفت استفاده کرده‌اند در حالی که در زمان اغتشاشات اعلام کرد دشمن نمی‌تواند این پیشرفت‌ها را ببیند و عده‌ای از افراد این پیشرفت‌ها را در جامعه تبیین نمی‌کنند و آن را کوچک می‌شمارند و زمان پهلوی را بلد می‌کنند.

وی افزود: افرادی که قیام نکردند حالا هم دم از رژیم قبل می‌زنند و حاضر به حرکت نیستند و شما بینید بعضی از مناطق به اندازه یک شهر شهید دادند و اینها حرکت کردند و در این راه جان خود را فدای انقلاب کردند که نمونه آن شهید سلیمانی است که می‌گوید همه علما را دیدم، اما بهتر، فقیه تر و عالم تر از رهبر انقلاب اسلامی سراغ نداریم.

دبیر شورایعالی جهاد سازندگی با اشاره به پیشرفت‌های انجام شده در زمان انقلاب اسلامی گفت: ما در حوزه روستایی ۱۵۰ هزار کیلومتر راه روستایی داریم و آمار زیر ۱۰ درصد بوده و در حال حاضر ۸۰ درصد راه‌های روستایی آسفالت است و در حوزه برق ۹۵ درصد روستاها برق دارند و در زمان قبل از انقلاب این آمار پنج درصد بوده است و در حوزه آب شرب زیر چهار درصد بوده که الان بالای ۸۰ درصد آبرسانی شده و این اتفاق‌ها به برکت فعالیت‌های عزیزان در حوزه‌های مختلف صورت گرفته و الان جزو کشورهایی هستیم که در شاخصه روستایی پیشرفت داشتند.

مدنی بیان کرد: جهاد تبیین هم باید با بیان فعالیت‌ها باشد و با حرکت انجام می‌شود و جهاد سازندگی همه مشکلات را در ابتدای انقلاب برطرف کرد و این نهضت در همه حوزه‌ها فعال شد و همچون نرم‌افزاری عمل کرد که در تمام حوزه‌ها فعالیت‌های خوبی انجام شد و در موضوع سواد آموزی، بهداشت، فرهنگی، امنیتی و اقتصادی پیشرفت کردیم و هر وقت از این نرم‌افزار فاصله گرفتیم ضرر کردیم.

وی تاکید کرد: در حوزه اقتصادی حتما باید حرکت کنیم و اگرچه کشور نقص‌هایی داشته که باید برطرف شود و به دست دهه نودی‌ها و هشتادی‌ها همه مشکلات برطرف خواهد شد و هر زمان اتفاقی افتاد حضور مردم را شاهد بوده‌ایم و باید اقتصاد روستایی فعال شود و در حوزه‌های مختلف روستاییان پررنگ نقش داشته باشند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افزود:امروز ۸۵ درصد روستاهای ما آب شرب سالم دارند در حالیکه این رقم قبل انقلاب کمتر از چهار درصد بود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: به برکت انقلاب اسلامی و با مجاهدت های کارکنان جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب، امروز یکی از ۲۰ کشوری هستیم که در شاخص های توسعه روستایی حرف برای گفتن داریم.

مدنی بیان کرد:رییس جمهور دولت سیزدهم اولویت کار خود را توجه به اقتصاد روستا گذاشته اما در دوران قبل از پیروزی انقلاب هیچ توجهی به روستاها نمی شد.

وی افزود:جهاد تبیین تنها بیان دستاوردها نیست بلکه با حرکت محقق می شود،امام خمینی(ره) فرمودند نهضت سازندگی ایجاد شود که جهاد سازندگی ایجاد شد و امام راحل(ره) بیسوادی را با ایجاد نهضت سوادآموزی رفع کرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر درصد بیسوادی در کشور پایین است،فلج اطفال با کار جهادی مردمی از کشور ریشه کن شده و جنگ تحمیلی هم با حضور جهادی ملت به پیروزی رسید.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت:هرچند در حوزه اقتصادی ضعف هایی داریم چون به این حوزه توجه مطلوب نشده و کار را به دست مردم ندادیم و هرجا کار به دست مردم باشد پیروزی محقق می شود.

مدنی بیان کرد:این کشور مسیر خود را به خوبی طی کرده و به فرموده مقام معظم رهبری دهه هشتادی و نودی ها کشور را به اوج آرمان های خود می رسانند.

وی افزود: مقام معظم رهبری همواره تاکید کردند که کشور در حال پیشرفت است و بعد از اغتشاشاتی که در کشور رخ داد معظم له فرمودند که دشمن چشم دیدن پیشرفت کشور را ندارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی قسم جلاله خورد و گفت از مقام معظم رهبری فردی فقیه تر ،عالم تر و بزرگ تر در دنیا نداریم و امروز راه پیشرفت کشور در همه حوزه ها تبعیت از ولایت فقیه است.

روستای نیسیان در ۷۰ کیلومتری جنوب اردستان واقع شده و هزارو ۵۰۰ نفر جمعیت دارد.

شهرستان اردستان با بیش از ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور

آدرس : تهران - خیابان مطهری - خیابان  میرعماد - نرسیده به خیابان بهشتی - کوچه جنتی (سیزدهم) پلاک ۴۸ - کدپستی ۱۵۸۷۷۵۳۵۱۷

تلفن : ۹-۸۶۰۴۴۵۵۶

دورنگار : ۶۴۴۵۴۶۴۷ داخلی ۱۰۹۲