اخبار


همزمان با ایام دهه فجر؛احیای 3 هزارو 500 واحد اقتصادی راکد و نیمه فعال/ بیش از ۸ هزار پروژه زیربنایی و عمرانی در کشور به بهره‌برداری رسید
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: همزمان با دهه مبارک فجر، دولت در حوزه روستایی و بخش مناطق محروم بیش از ۷۰ هزار طرح خرد و متوسط اشتغال‌زایی را اجرا کرده است.


 سید امیرحسین مدنی در حاشیه افتتاح کارخانه پلاستیک صدرا اردستان به خبرنگاران افزود:از محل اجرای طرح های خرد اقتصادی در روستاها ۲۳۰ هزار شغال ایجاد شده است و بنا داریم تا پایان سال این تعداد را به ۳۰۰ هزار شغل در مناطق محروم و روستاها افزایش دهیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون سه هزارو ۵۰۰ واحد اقتصادی و بنگاه راکد و نیمه راکد در کشور به چرخه تولید برگشته و ۹۰ هزار شغل به واسطه احیای این واحد ها ایجاد شده است.

مدنی گفت: مجموع سرمایه گذاری در بخش واحد های راکد و نیمه راکد که توسط دولت اجرا شده ۶۰ هزار میلیارد تومان است که این سرمایه گذاری به واسطه سرمایه های احیا شده مردم است و بنا داریم تا پایان سال تعداد واحدهای احیا شده راکد و نیمه راکد تولیدی به چهار هزار واحد برسد.

وی افزود:همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر هشت هزار و ۲۶۰ طرح عمرانی و زیربنایی در روستاهای کشور با اعتبار ۱۲ هزار میلیارد تومان در حوزه های آب رسانی ،گاز رسانی، برق رسانی و طرح های هادی روستایی به بهره برداری می رسد و با بهره برداری این طرح ها ۱۰ هزار روستای کشور از مزایای این طرح ها بهره مند می شوند، این هدیه دولت سیزدهم به مناسبت دهه فجر به مردم است.

وی اظهار کرد:امسال با کمک مجلس شورای اسلامی به دنبال تشکیل صندوق عدالت و پیشرفت هستیم که با تجمیع منابع در بخش اشتغال تبصره ۱۶ و اشتغال تبصره ۱۸ انسجام بهتری در حوزه اشتغال زایی در کشور را در سال آینده شاهد خواهیم بود و پیش بینی می شود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از محل این ۲تبصره در سال آینده در حوزه اشتغال زایی، سرمایه گذاری شود که ۳۰ درصد این اعتبار در حوزه روستایی خواهد بود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری روز جمعه برای افتتاح چهار طرح عمرانی روستایی با مجموع اعتبار ۲۰ میلیارد تومان به اردستان سفر کرد.

این طرح ها شامل اجرای مرحله دوم مجتمع خدمات رفاهی آسمان اردستان،کارخانه صدرا پلاستک روستای هندوآباد،محور زواره_تلک آباد و مخزن آب شرب روستای شهراب است.

شهرستان اردستان با بیش از ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور

آدرس : تهران - خیابان مطهری - خیابان  میرعماد - نرسیده به خیابان بهشتی - کوچه جنتی (سیزدهم) پلاک ۴۸ - کدپستی ۱۵۸۷۷۵۳۵۱۷

تلفن : ۹-۸۶۰۴۴۵۵۶

دورنگار : ۶۴۴۵۴۶۴۷ داخلی ۱۰۹۲