اخبار


حضور دکتر رضایی معاون برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در برنامه غیرمحرمانه
باید در حوزه روستا برنامه و متولی مشخصی داشته باشیم


معاون برنامه ریزی و امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: باید در حوزه روستا برنامه و متولی مشخصی داشت و به ساماندهی قوانین برای رسیدن به اهداف و برنامه ها پرداخت.

برنامه تلویزیونی غیرمحرمانه با موضوع « مهاجرت معکوس» با حضور«نعمت الله رضایی دانش آموخته اقتصاد و معاون برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری»؛ « سیدمجید حسینی دانش آموخته علوم سیاسی و استاد دانشگاه»، «حجت ورمرزیاری دانش آموخته توسعه کشاورزی و استاد دانشگاه » سوم دی ماه از شبکه دو سیما پخش شد.

رضایی معاون برنامه ریزی معاونت توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: جمعیتی که در مناطق روستایی یا آبادی ها زندگی می کنند، عمدتا در سرشماری ها به عنوان جمعیت روستایی مدنظر قرار داده می شود و براساس آخرین سرشماری سال 1395 ، 25.9درصد یا به عبارتی  حدود 26درصد جمعیت کشور در مناطق روستایی و 74درصد جمعیت در مناطق شهری زندگی می کنند.
وی افزود: اینکه عنوان می شود 35هزار روستای خالی از سکنه در کشور وجود دارد، اشتباه است بلکه محله فعالیت خالی از سکنه داریم.
رضایی خاطرنشان کرد: سهم تولید روستا در ارزش افزوده کشور برای سه سال متوالی، بین 25تا 27درصد است. بدین معنا که جامعه روستایی کشور به اندازه سهم جمعیتی، در تولید ناخالصی کشور سهم دارد. لیکن وقتی به سراغ توزیع درآمد می رویم، مشاهده می کنیم که جامعه روستایی کشور 44تا 45درصد سهم درآمد سرانه آن از جامعه شهری کمتر است.
وی عنوان کرد: توسعه روستایی بخشی از برنامه توسعه کشور بوده و اتفاقات خوبی هم صورت گرفته و نمی توان آن را نادیده گرفت.
رضایی اضافه کرد: باید در حوزه روستا برنامه و متولی مشخصی داشته باشیم و از طرفی قوانین در این خصوص برای رسیدن به اهداف و برنامه ها ساماندهی شوند.
 
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور

آدرس : تهران - خیابان مطهری - خیابان  میرعماد - نرسیده به خیابان بهشتی - کوچه جنتی (سیزدهم) پلاک ۴۸ - کدپستی ۱۵۵۸۷۷۵۳۵۱۷

تلفن : ۹-۸۶۰۴۴۵۵۶

دورنگار : ۶۴۴۵۴۶۴۷ داخلی ۱۰۹۲