اخبار


معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری:پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام مشگین‌شهر تکمیل می‌شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری گفت: پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام شهرستان مشگین‌شهر در استان اردبیل تکمیل و در آینده نزدیک به بهره‌برداری می رسد.


سید امیر حسین مدنی روز جمعه در جریان بازدید از برخی پروژه‌های نیمه‌تمام مشگین‌شهر افزود: همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان اردبیل مقرر شد خدمت مردم شریف مشگین‌شهر رسیده و علاوه بر ابلاغ سلام آیت‌الله رئیسی به مردم منطقه از پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان بازدید و گزارش آن را خدمت ایشان گزارش کنم.

وی اظهار کرد:یکی از این پروژه های مهم مشگین‌شهر پروژه پایاب سد سبلان است که نیاز به فایناس دارد تا کانال کشی‌ها ادامه پیدا کند.

در بازدید وی از روستای بارزیل که مشکل فاضلاب داشت و فاضلاب مشگین‌شهر به آن می ریخت و مشکلات عدیده ای اجتماعی از جمله زیست محیطی و بهداشت و سلامت بوجود آورده است قرار شد آب تصفیه شده از پایین دست پمپاژ شود تا آب سالم برای استفاده کشاورزان فراهم شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری از جاده گردشگری واقع در مسیر زمین‌گرمایی مشگین‌شهر - سراب که زیرسازی و عمده کار آن به اتمام رسیده و در آینده نزدیک تکمیل و به بهره‌برداری برسد، بازدید کرد.

مدنی همچنین از سد اینچنون بازدید کرد ، عملیات اجرایی این سد بیش از ۳۰ سال است آغاز و سرمایه گذاری خوبی در آن انجام شده است اما به خاطر وجود نشتی در این سد مشکلاتی بوجود آمده که برآورد می شود برای رفع این مشکل ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که تلاش می‌شود با تخصیص این اعتبار علاوه بر حل مشکل آب آشامیدنی و کشاورزی ساکنان منطقه در مواقع تنش آبی نقش مهمی ایفا کند.

وی در این بازدید گفت: با توجه به اینکه مشگین‌شهر یک شهرستان مرزی است  و بخشی از شهرستان در منطقه محروم قرار دارد، مردم و مسئولان درخواست دارند که این شهرستان جزو مناطق محروم محسوب شود که با توجه به اینکه شاخص‌های جدید مناطق محروم توسط سازمان برنامه و بودجه در حال تدوین است و نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع از طریق وزارت کشور است ، امیدواریم در خواست اهالی منطقه محقق شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به ظرفیت‌های مشگین‌شهر گفت: این شهرستان با اینکه یکی از قطب‌های مهم کشاورزی و گردشگری است ولی آن طور که باید از این ظرفیت خدادادی استفاده نشده که امیدواریم با تکمیل پروژه‌های نیمه تمام زمینه رشد و توسعه منطقه فراهم شود.

شهرستان مشگین شهر با ۱۵۵ هزار نفر جمعیت در ۹۰ کیلومتری شمال غربی اردبیل در دامنه کوه سبلان واقع است.

رئیس‌جمهوری روز جمعه در هشتمین سفر استانی خود وارد فرودگاه پارس‌آباد مغان در استان اردبیل شده و مورد استقبال آیت‌الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و سیدحامد عاملی استاندار اردبیل قرار گرفت.

آیت الله ابراهیم رئیسی را در این سفر معاونان و تعدادی از وزرای دولت همراهی می‌کنند.

سفر رئیس‌جمهوری به استان اردبیل یک روزه است.

عکسهای مرتبط
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647  داخلی 1092