اخبار


معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوریدولت نگاه ویژه‌ای به توسعه و آبادانی روستاها دارد
معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری گفت: دولت، نگاه ویژه ای به محرومیت زدایی، توسعه و آبادانی روستاها دارد.


سیدامیر حسین مدنی روز پنجشنبه در سفر یکروزه به استان قزوین در مراسم افتتاح طرح روستایی در شهرستان تاکستان ضمن تسلیت ایام سوگواری امام هشتم شیعیان افزود: این منطقه دیار بزرگان و علمای  دینی برجسته ای است و شهدای بزرگی این دیار وظیفه ما را برای خدمت رسانی سنگین تر می کند.
وی ضمن تبریک روز ملی روستا  با گرامیداشت جایگاه روستاییان و عشایر به عنوان جامعه مولد بر لزوم محرومیت زدایی و توسعه روستایی به عنوان محور اصلی حرکت در مناطق کم برخوردار تاکید کرد.
مدنی با اشاره به شعار محوری دولت سیزدهم در رسیدگی به مناطق کمتر برخوردار و مناطق روستایی اظهار داشت: در طول سالیان متمادی اقدامات زیادی برای توسعه  مناطق روستایی انجام شده است که امیدواریم با نگاه ویژه درحوزه محرومیت زدایی روستایی در این  دولت اتفاقات خوبی بیافتد.
معاون توسعه روستایی نهاد ریاست جمهوری افزود: شناخت دقیق مسایل مربوط به روستاهای ایران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که روستا دارای اصالت است و همه باید برای خدمت رسانی به روستاها عزم راسخ داشته باشیم .
وی با بیان اینکه حفظ اصالت در روستاها لازمه رسیدن به توسعه است ، تاکید کرد : نابرابری هایی در حوزه های روستایی وجود دارد که سهم ناچیز  این حوزه در مقایسه با سایر مناطق و دستگاه ها کاملا مشهود است و  مطالبات آن باید محقق شود.
مدنی یادآور شد: به همین منظور ۱۵ برنامه راهبردی در حوزه های مختلف از جمله  سلامت، اصلاح راه روستایی، مسکن، اشتغال و کار تدوین شده تا در دولتی که راس آن سید محرومان است خدمت به رسانی  به مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته به نحوه شایسته ای انجام شود.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647  داخلی 1092