۳۰۰ هزار اشتغال روستایی در کشور ایجاد می‌شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: برنامه دولت برای امسال ایجاد یک میلیون شغل است که ۳۰۰ هزار شغل آن در روستا‌های کشور خواهد بود.


امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری عصر امرو در جلسه هم‌اندیشی و بررسی مشکلات شهرستان سربیشه اظهار داشت: امسال با ایجاد حدود ۲۳۰ هزار شغل در کشور، بیش از ۷۵ درصد از برنامه دولت در حوزه اشتغالزایی روستایی محقق شد.

وی افزود: برنامه دولت برای امسال ایجاد یک میلیون شغل است که ۳۰۰ هزار شغل آن در روستا‌های کشور خواهد بود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: این اشتغال‌ها در بخش‌های اشتغال خرد، بنگاهی و احیای واحد‌های اقتصادی راکد و نیمه راکد بوده است.

مدنی توجه به اقتصاد روستا را از اولویت‌های دولت سیزدهم برشمرد و یادآور شد: با ایجاد ۳۰۰ هزار شغل در روستا‌ها بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری از سوی دولت، نهاد‌ها و مردم در مناطق روستایی کشور از طریق تسهیلات و ... انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۳ هزار واحد اقتصادی راکد در کشور در سال جاری احیاء شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری گفت: قریب بر ۴۰ درصد از این تعداد سهم روستا‌ها و ناحیه‌های صنعتی در دل روستا‌های کشور بوده است و پیش بینی می‌شود امسال این تعداد به بیش از ۴ هزار واحد برسد.

مدنی از ظرفیت‌های معدنی، صنعتی و کشاورزی خراسان جنوبی به ویژه شهرستان سربیشه یادکرد و افزود: این قابلیت‌های فرصتی مناسب برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی است و دولت نیز از  احیای ظرفیت‌ها به ویژه در بخش معدنی حمایت خواهد کرد.پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور

آدرس : تهران - خیابان مطهری - خیابان  میرعماد - نرسیده به خیابان بهشتی - کوچه جنتی (سیزدهم) پلاک ۴۸ - کدپستی ۱۵۸۷۷۵۳۵۱۷

تلفن : ۹-۸۶۰۴۴۵۵۶

دورنگار : ۶۴۴۵۴۶۴۷ داخلی ۱۰۹۲