معاون توسعه روستایی رییس جمهور:سال آینده ۲ هزار واحد تعطیل روستایی فعال می‌شود
معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایری ریاست جمهوری گفت: سال آینده ۲ هزار واحد تعطیل صنعتی روستایی شامل ۵۰۰ معدن و یک هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی و کشاورزی در ناحیه‌ها و لکه های صنعتی راه اندازی می‌شود.


سیدامیرحسین مدنی روز چهارشنبه در آئین افتتاح ۶ هزار و ۵۷۸ پروژه روستایی که با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در شهرستان پیشوا برگزار شد اظهار داشت: رونق روستا یکی از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم است و افتتاح نزدیک به هفت هزار پروژه حوزه راه روستایی، آب، برق، انرژی و طرح هادی روستایی نمونه‌ای از این اهتمام است.

وی افزود: یکی از مهمترین مساله اقتصاد روستا، ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار است که سال آینده، ۵۰۰ هزار شغل با همکاری صندوق کارآفرینی امید و سایر نهادها در روستاها ایجاد می‌شود.

مدنی گفت: در حوزه اقتصاد روستا، راه اندازی ۵۰۰ بازارچه روستایی در شریان‌های اصلی و مسافرخیز روستاها در دستور کار قرار دارد تا روستاییان محصولات خود را با کیفیت و بدون واسطه به مردم ارائه کنند.

وی تصریح کرد: در حوزه زیرساخت و تأمین مسکن به عنوان یکی از مهمترین برنامه‌های دولت، از یک میلیون واحدی که در هر سال احداث می‌شود، ۲۰۰ هزار واحد در مناطق روستایی احداث می‌شود.

معاون توسعه روستایی ، مناطق محروم و عشایری ریاست جمهوری همچنین از احداث و بهسازی پنج هزار کیلومتر راه روستایی در سال آینده خبر داد.

وی گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار روستا با تنش آبی مواجه است که با توجه به دستور رئیس جمهور، تا سه سال آینده مشکل آب این روستاها برطرف می‌شود.

وی از حمل و نقل به عنوان یکی از مشکلات مناطق روستایی یاد کرد و افزود: از ۲ هزار شریان اصلی روستایی کشور، ۵۰۰ مسیر اصلی قابل قبول است و هزار و ۵۰۰ مسیر و باید تا سه سال آینده  اصلاح شود.

مدنی گفت: در حوزه حمایت از مناطق روستایی، طرحی مشترک با کمیته امداد، بهزیستی و وزارت نیرو اجرا می‌شود که طی آن برای ۱۱۰ هزار خانوار روستایی پنل های خورشیدی ۵ کیلوواتی نصب شده و سالانه ۵۵۰ مگاوات برق تولید شده توسط خانواده‌های تحت پوشش توسط وزارت نیرو خریداری می‌شود.

وی تصریح کرد: در حوزه اصلاح ساختار حقوقی و قوانین و مقررات روستایی که نقش مهمی در مهاجرت روستاییان دارد، ۲۰ مشکل شناسایی شده که یکی از آن مربوط به اختصاص ۱۵ درصد حقوق و عوارض معادن به روستاهایی است که این معادن در آن مستقر است.

وی اظهار داشت: روستاهای زیر ۲۰ خانوار کشور از داشتن دهیاری و شورا بی‌بهره اند و تلاش می شود با اصلاح قوانین، با تلفیق چند روستا این مناطق از شورا و دهیاری برخوردار شوند.

عکسهای مرتبط


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647  داخلی 1092