آئین افتتاح همزمان ۲۵ هزار طرح اشتغالزای کشور در قرچک برگزار شد
معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایری ریاست جمهوری گفت: با توجه ویژه دولت به حوزه مناطق روستایی، سال آینده ۵۰۰ هزار شغل در این مناطق ایجاد می‌شود.


سیدامیر حسین مدنی روز سه‌شنبه در آئین افتتاح ۲۵ هزار طرح اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید که با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور در شهرک صنعتی قرچک برگزار شد اظهار داشت: دولت توجه ویژه‌ای به مناطق روستایی دارد به گونه‌ای که با آغاز عملیات طرح‌های آبرسانی به مناطق روستایی با حضور رئیس جمهور، تا سه سال آینده تنش آبی ۱۰ هزار روستای کشور برطرف می‌شود.

وی افزود: یکی از مهمترین برنامه‌های دولت در حوزه توسعه کسب و کار مناطق روستایی، ایجاد اشتغال پایدار در این مناطق است و با طرح‌هایی که دولت در سال‌ آینده برنامه‌ریزی کرده، ۵۰۰ هزار شغل در مناطق روستایی ایجاد شده و شاهد مهاجرت معکوس به مناطق روستایی خواهیم بود.

وی تأکید کرد: دولت سیزدهم تلاش دارد تا هیچ مهاجرتی از مناطق روستایی به شهرها اتفاق نیفتد.

وی احیاء واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل را اولویت دولت اعلام کرد و افزود: واحدهای تولیدی متعددی به دلیل مسائل اقتصادی، تحریم و سوء مدیریت‌ها تعطیل شده و باید با مدیریت مناسب، این واحدها احیا و به چرخه تولید باز گردد.

مدنی افزود: بر اساس برآورد صورت گرفته، ۱۰۰ هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در کشور وجود دارد که ۳۵ هزار واحد آن اقتصادی و در حوزه معدن و کشاورزی است و مابقی در حوزه خدمات است.

وی اظهار داشت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و مکانیزم‌های اتخاذ شده، سال آینده چهار هزار واحد اقتصادی به چرخه تولید باز می‌گردد که از این تعداد، ۲ هزار واحد در دل روستاها و ناحیه‌های صنعتی مستقر در این مناطق است.

وی تأکید کرد: اگر به جای ارائه تسهیلات به واحدهای تعطیل ونیمه تعطیل، ساختار مالی، حقوقی و مدیریتی احیا و بازنگری شود و از صندوق های سرمایه‌گذاری که در دنیا نیز به آن توجه شده استفاده شود، نقدینگی کنترل شده و به جای دلال‌بازی، سرمایه مردم به سمت تولید سوق پیدا می کند.
در این سفر سید امیرحسین مدنی معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر ریاست جمهوری و سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور حضور دارند که در بدو ورود به قرچک مورد استقبال فرماندار و دیگر مسئولان قرار گرفتند.


عکسهای مرتبط


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir


1393/5/21 سه‌شنبه
             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first
vice
 
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647  داخلی 1092