اخبار
1400/10/29 چهارشنبه بازدید و بررسی اقدامات انجام شده در مناطق سیل زده پیرو دستور معاون اول رییس جمهور پیرو دستور معاون اول محترم رئیس جمهور و بررسی سریع از مناطق سیل زده شرق استان کرمان، بلافاصله هیئت اعزامی از سوی معاونت توسعه روستایی کشور به اتفاق معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، فرماندار شهرستان ریگان و مدیرکل امور روستایی استانداری به منطقه عزیمت نموده و از نزدیک در جریان حوادث، امداد رسانی و برنامه های فوری در این مناطق قرار گرفتند. در این بازدید نخعی مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی کشور بازگشایی محورهای مسدود از سیل و ایجاد دسترسی تیم های امدادی و ارزیاب به مناطق را از اولویت های استان در حادثه اخیر عنوان نمود و خواستار اقدام سریع راهداری یا اعزام نیروهای شناسایی با ناوگان امداد هوایی شد.
موسوی معاون هماهنگی امور عمرانی با بسیج امکانات موجود در شهرستان (راهداری و بخش خصوصی) دستور بازگشایی مسیرهای مسدود و ایجاد امکان دسترسی به مناطق را صادر نمود.
در نخستین اقدام پس از پایان بارندگی و فروکش نمودن حجم روان آبها با اعزام اکیپ راهداری برای ایجاد راه دسترسی جانبی در حاشیه پل تخریبی توکل آباد ریگان در دست اقدام است.
همچنین مقرر شد تا عصر روز جاری یکدستگاه بالگرد از منطقه جنوب کرمان برای نجات ضروری محصور شدگان به منطقه عزیمت نماید.

در سیلاب ۴۸ ساعته گذشته، مسیر ۷۵ روستا و نقاط عشایری در منطقه کوهستانی ریگان (کوه زیارت شاه) و محور اصلی ریگان- ایرانشهر و ۲۵ روستای حاشیه این محور بسته شده و از روان آب‌های ناشی از سیل متاثر شده اند.
ارزیابی دقیق از میزان خسارات بعد از بازگشایی محورهای و اعزام اکیپ های ارزیاب امکان پذیر است.

در این فاصله جمعیت هلال احمر و گروه های مردمی برای اسکان خانوارهای آسیب دیده در چادر و توزیع مقداری مواد غذایی به آسیب دیدگان از عصر روز جاری اقدام خواهد نمود.

متاسفانه تلفات این حادثه دو کودک خردسال بدلیل بی احتیاطی در حاشیه مسیر سیل در محدوده روستای ناصرآباد چاه ملک بوده است.
خوشبختانه با تمهید فرماندار شهرستان و اقدام به موقع انسداد عبور و مرور از پل نیمه تخریب جاده ایرانشهر که محل تجمع مسافران و مردم محلی بود، از افزایش تلفات انسانی حین تخریب کامل پل جلوگیری شد.
اخبار تکمیلی امداد رسانی و بازسازی مناطق اطلاع رسانی خواهد شد...