اخبار استان ها
1400/7/25 یکشنبه امسال گازرسانی به روستاهای استهبان کامل می‌شود مدیرعامل شرکت گاز فارس اعلام کرد که تا پایان امسال ساکنان روستاهای شهرستان استهبان از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

غلامعباس حسینی یکشنبه ۲۵ مهرماه در جمع خبرنگاران گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال طرح گازرسانی به روستاهای استهبان تکمیل و همه روستاهای هدف در این شهرستان به شبکه گاز خانگی متصل شوند.

او افزود: طرح گازرسانی به روستاهای خانه‌کِت و قَشَم‌قاوی دهستان خیر از توابع بخش رونیز استهبان  با ۳۶ میلیارد تومان اعتبار از خرداد ماه آغاز شده و تا اسفند ماه تکمیل می شود.

مدیرعامل شرکت گاز فارس خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح بیش از ۵۶  کیلومتر لوله گذاری انجام و یک ایستگاه تقلیل فشار T.B.S با ظرفیت ۵۰۰۰ متر مکعب نصب می شود.

حسینی عنوان کرد: با افتتاح این طرح و گازرسانی به ۵۷۰ خانوار روستایی در خانه‌کِت و قَشَم‌قاوی، پرونده گازرسانی به مناطق روستایی استهبان هم بسته می‌شود و استهبان  با ضریب نفوذ ۱۰۰ درصدی گاز طبیعی به عنوان نخستین شهرستان فارس که بیشترین برخورداری از نعمت گاز را خواهد داشت در فهرست مناطق سبز گازرسانی کشور قرار می‌گیرد.