اخبار


1400/9/19 جمعه آب‌رسانی به روستاهای‌ زیان‌دیده از طرح قمرود پیگیری می‌شود معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: تکمیل آب‌رسانی به روستاهای‌ زیان‌دیده از طرح قمرود از مطالبات اصلی مردم الیگودرز است که در این رابطه پیگیری ویژه انجام می‌شود. سید امیرحسین مدنی امروز در شورای اداری شهرستان الیگودرز اظهار داشت: در پی  دیدار چهره‌به‌چهره با مردم مطالباتی مطرح شد که بر اساس اولویت در ردیف مصوبات سفر گنجانده می‌شود.

وی با بیان اینکه از جمله ویژگی‌های دولت سیزدهم‌ حضور در بین مردم و مواجهه با مشکلات آن‌هاست، افزود: رئیس‌جمهور تأکید و اعتقاد دارد که شنیدن مشکلات مردم راهگشا و مؤثر است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور وضعیت اعتبارات کشور را مناسب ندانست و عنوان کرد: مبالغی که دولت به‌صورت ماهانه از  خرج‌هایی که دولت قبل داشته به‌‌صورت فروش اوراق درحال پرداخت بوده و رقم های این پرداخت‌ها بسیار سنگین است.

وی با بیان اینکه دولت طبق تعهدی که داشته به‌هیچ عنوان پایه پولی را افزایش نداده و برای پرداخت حقوق هیچ استقراضی از بانک مرکزی انجام نشده است، بیان کرد: این موارد نشان‌دهنده این است که عزم همه دولتمردان پیشرفت کشور است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: مشکلات مردم در سفرهای استانی برای دولت پنهان نیست و امیدواریم که این مشکلات گام‌به‌گام رفع شود.

مدنی اظهار داشت: اولویت دولت در سفرهای استانی پروژه‌های نیمه‌تمام است و باید در این پروژه‌ها اولویت‌بندی و کار کارشناسی متعدد انجام شود.

وی 99 روستای خسارت‌دیده از اجرای طرح قمرود، راه‌های ارتباطی روستایی وعشایری، گردنه گله بادوش را از جمله مسائل مهم الیگودرز دانست و افزود: تخصیص‌ لازم برای بدهی دهیاری‌ها انجام شود و دولت نیز باید برای وضعیت درآمدها لایحه دهد، هم‌چنین مجلس نیز به فکر حل این مشکل باشد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور عنوان کرد: دولت در حوزه‌های اشتغال‌زایی، گیاهان دارویی، دامپروری، کشاورزی، قالیبافی براساس طرح‌های بنیاد برکت و صندوق کار آفرینی فعالیت بیشتری خواهد کرد.

وی بیان کرد: شبکه فاضلاب، تأمین آب الیگودرز از پروژه قمرود و منطقه ویژه اقتصادی جزء مصوبات سفر استانی است، هم‌چنین در بخش آموزش‌و‌پرورش دولت با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام مدارس کانکسی را جمع‌آوری کند.

مدنی اظهار داشت: مشکلات معلمان خرید خدمتی، بهرورزان و هم‌چنین احداث منطقه ویژه اقتصادی الیگودرز و‌ احداث جاده حرم به حرم بخش ززو‌ماهرو‌ را پیگیری خواهیم کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ابا بیان اینکه اعتباری برای گازرسانی به شهر شول‌آباد، تیتکان و بزنوید در نظر گرفته می‌شود، عنوان کرد:  اعتبارات خوبی برای زیرگذر الیگودرز به شول‌آباد نیز اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده است، هم‌چنین اعتباری نیز جهت تکمیل طرح لاستیک‌سازی  بارز که از طریق تأمین اجتماعی و شستا انجام‌ می‌شود در نظر گرفته شده است.

مدنی گفت: تکمیل آبرسانی به روستاهای‌ زیان‌دیده از طرح قمرود از مطالبات اصلی مردم الیگودرز است که در این رابطه پیگیری ویژه انجام می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور عنوان کرد: احداث مجتمع کشت و صنعت  دامپروری 5 هزار رأسی، اختصاص اعتبار قابل توجه‌ برای ادامه‌ عملیات محور الیگودرز به داران، مطالعه‌ احداث  تونل گردنه گله بادوش  و انجام ماده 23 احداث جاده الیگودرز به گلپایگان، گردشگری سد حوضیان و تکمیل شبکه‌های این سد از جمله مصوبات این سفر است برای آن اعتبارات و اقدامات لازم انجام می‌شود.