اخبار استان ها


با حضور نمایندگان معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری؛شبکه نظارت روستایی استان بوشهر افتتاح شد
شبکه نظارت روستایی استان بوشهر با حضور مهندس نخعی مدیرکل امور زیربنایی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، مدیران کل دستگاه های اجرایی و اعضای شبکه نظارت روستایی بطور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.


در این نشست که با ارائه گزارش عملکرد استانی بوشهر در ده دوره نظارت سه ماهه توسط مجری شبکه نظارت روستایی استان آغاز گردید.
خانم الیاس پور تلاشهای صورت گرفته جهت استاندارد سازی گزارشها و ارتقای جایگاه استان را مرهون مدیریت حوزه عمرانی دانسته و ادامه کار با حمایت ها و همکاری دفتر فنی را سبب رشد کیفیت طرحها و پروژه ها یادآور شدند. 
در ادامه مهندس نخعی مدیرکل زیربنایی توسعه روستایی ریاست جمهوری با تشریح سوابق، اهداف و مشخصات طرح مذکور، خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی جامع همه فعالیت های زیرساختی روستایی کشور شدند.
وی با بیان انواع اثربخشی شبکه نظارت روستایی، دسترسی سریع به اطلاعات را به عنوان کمترین بهره برداری از سامانه اشاره نمود. ایشان برنامه ریزی در حوزه روستایی مبتنی بر کنترل شاخص ها، ایجاد توازن منطقه ای و توانمندسازی نیروی انسانی متخصص را نیز به عنوان اهداف میان مدت و بلند مدت استفاده از سامانه نظارت روستایی کشور دانستند. 
مهندس موسوی مدیرکل دفتر فنی استانداری با تاکید بر حمایت از شبکه نظارت روستایی، خواستار جایگاه اثرگذار و تقویت عامل بازدارندگی در سیستم نظارت و کنترل شدند. همچنین ایشان پیشنهاد ارائه گزارشهای به شورای فنی استان از طریق دفتر فنی را ارئه نمودند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری نیز در این نشست با ارئه گزارشی از عملکرد موفق دستگاههای اجرایی استان و افتتاح 800 میلیارد تومان پروژه در هفته دولت سالجاری که سهم روستایی آن را 64 میلیارد تومان عنوان کرد و از برنامه ریزی دقیق دستگاههای اجرایی استان مبتنی بر نقشه راه عمران استان و سند توریسم استان خبرداد.
دکتر ستوده با محکوم به شکست دانستن هر طرح و پروژه ای خارج از برنامه ریزی اسناد بالادستی عنوان کرد: افزایش موثر بهره وری مهمترین هدف شبکه نظارت استانی است.

در پایان، جلسه پرسش و پاسخ اعضای شبکه نظارت روستایی استان برگزار گردید و مهمترین درخواست های ایشان ایجاد شبکه منسجم تحت شبکه وب برای دسترسی سریعتر به اطلاعات بود.
عکسهای مرتبط
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir