اخبار استان ها


معاون استاندار اردبیل:پرداخت ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به روستاییان استان اردبیل
امامی یگانه، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اردبیل گفت: از ابتدای سال گذشته تا به امروز ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی برای پنج هزار و ۵۰۰ نفر در این استان پرداخت شده است.


مسعود امامی یگانه ظهر امروز در همایش روز ملی روستا که در سالن جلسات شهید رجایی استانداری اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: در راستای توانمندسازی روستائیان و ایجاد اشتغال و رفع معضل بیکاری در روستاها از ابتدای سال گذشته تا به امروز ۲۴۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از روستاییان پرداخت شده است و امیدواریم که این تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال پایدار روستایی مثمر ثمر واقع شود.

وی افزود: استان اردبیل و روستاهای موجود در این استان از لحاظ جغرافیایی در شرایط بسیار مناسبی قرار داشته و دارای پتانسیل‌های فراوان به‌خصوص در حوزه گردشگری و بوم‌گردی هستند و از این رو توسعه پایدار روستاها به‌عنوان محور توسعه استان مد نظر مسؤولان قرار گرفته و با همکاری و همدلی دستگاه‌های اجرایی می‌توان در راستای اشتغال پایدار روستایی گام‌های مثبتی برداشت.

معاون امور عمرانی استانداری اردبیل با اشاره به مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستاییان بیان کرد: تا به امروز نزدیک به ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی با مشارکت روستائیان و ارائه تسهیلات ارزان قیمت مقاوم‌سازی شده است و امیدواریم با اجرای چنین طرح‌هایی که در راستای توسعه روستاها است شاهد مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها باشیم.

وی گفت: جهت توسعه امور عمرانی روستاها ۲۵۰ دستگاه ماشین‌آلات مختلف در اختیار دهیاری‌ها قرار گرفته و علاوه بر آن نزدیک به ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار از محل منابع ارزش افزوده و سایر منابع در اختیار دهیاری‌ها است.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir