اخبار استان ها


مدیرعامل ناحیه صنعتی روستایی کیف و کفش تبریز:حدود 60 میلیارد تومان وام از سوی دولت به بخش صنعت کیف پرداخت می‌شود
باقری، مدیرعامل ناحیه صنعتی روستایی کیف و کفش تبریز با اشاره به بازدید معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری از ناحیه صنعتی کیف و کفش شهر تبریز گفت: قرار است تا پایان مهر ماه سالجاری در راستای پیشرفت این ناحیه صنعتی، حدود 60 میلیارد وام از سوی دولت به بخش صنعت کیف و کفش تبریز پرداخت شود.


محمد حسین باقری در نشست خبری با تاکید بر حمایت از صنعت کیف و کفش تبریز، گفت: صنعت کیف و کفش مدت‌هاست که در تبریز وجود داشته و یک برند جهانی محسوب می‌شود و شهروندان تبریزی بسیاری در این صنعت مشغول به فعالیت هستند که باید برای زنده نگه داشتن این صنعت اقدامات موثری از سوی تمام مسئولان انجام شود.

وی با اشاره به اقدامات موثر مسئولین استانی در زمینه ناحیه صنعتی کیف و کفش تبریز، اظهار کرد: با تلاش‌های مسئولان وقت، ناحیه صنعتی پیشرفت بالایی را در طول یک سال گذشته داشته و بیشتر زیرساخت‌های این ناحیه شامل سیم کشی، لوله گذاری آب و برگشت از فاضلاب، لوله کشی گاز و برق موقت کامل شده و از این لحاظ کمبودی وجود ندارد.

وی با بیان این‌که ناحیه صنعتی کیف و کفش تبریز نسبت به نواحی صنعتی دیگر متفاوت است، گفت: حدود 165 واحد تولیدی در فاز اول این پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید و در برنامه‌های آتی نیز قرار است تا 1000 واحد کارگاه کوچک در اختیار صنف دست دوزان کیف و کفش قرار داده شود تا شاهد پیشرفت در این صنف ضعیف باشیم.

باقری در خصوص این ناحیه صنعتی افزود: مجتمع ورزشی تفریحی و غذاخوری‌هایی برای شهروندان در این ناحیه ساخته خواهد شد که یک مکان مناسب برای صنعت گردشگری نیز محسوب می‌شود؛ همچنین هتل و نمایشگاهی نیز در این ناحیه احداث خواهد شد.

وی گفت: یک بازار برای فروش مواد اولیه واحدهای تولیدی مستقر در ناحیه صنعتی برپا خواهد شد تا واحدهای تولیدی به راحتی مواد اولیه موردنیاز خود را از این مکان تهیه کنند؛ هم‌چنین صنایع دستی و سوغاتی تمام استان های کشور نیز در این بازار به فروش می‌رسد تا گردشگران خارجی بتوانند با فرهنگ ایرانی آشنا شوند.

مدیرعامل ناحیه صنعتی روستایی کیف و کفش تبریز با اشاره به مشکلات ساخت و ساز ساختمان‌های اصناف کیف و کفش، اظهار کرد: قرار است تا به طور نقدی و اقساطی این واحدهای صنعتی را در اختیار اصناف قرار داده و با یک تیم قوی طراحی این ساختوسازها را انجام دهیم، حتی از سایر شهرها نیز پیشنهاداتی برای مشارکت در ساخت ناحیه صنعتی و طراحی آن در سایر شهرها دریافت کرده‌ایم.

باقری با اشاره به ترافیک بالای ماشین‌های حامل مواد اولیه واحدهای تولیدی در سطح شهر، گفت: با وجود ناحیه صنعتی، دیگر این پراکندگی واحدها و ترافیک در سطح شهر وجود نخواهد داشت.

در ادامه رئیس انجمن کیف و کفش تبریز با اشاره به تاسیس 11 ساله انجمن کیف و کفش تبریز، بیان کرد: یکی از اهداف انجمن، احداث یک ناحیه صنعتی در راستای افزایش اشتغال و ساماندهی صنف کیف و کفش بوده است، پراکندگی بسیاری در یبن تولیدکنندگان این صنف وجود دارد که باعث دسترسی اندک کارخانه‌ها به تکنولوژی می‎‌شود اما با احداث ناحیه صنعتی بالای 200 نفر از اصناف در یک مکان جمع می‌شوند تا در خواست ‌ها و سفارشات بزرگ مشتریان را انجام دهند.

حسن یوسف زاده افزود: یک نمایشگاه دائمی کفش در این ناحیه احداث خواهد شد که باعث همبستگی صنف کیف و کفش شده و به رونق تولید نیز کمک می‌کند.

وی با بیان این‌که حدود 30 درصد مواد اولیه واحدهای صنعتی در همین ناحیه صنعتی تولید خواهد شد، اظهار کرد: یک مرکز طراحی و توسعه کفش تبریز نیز در این ناحیه صنعتی احداث شده و باعث کنترل و ارتقا کیفیت و استاندارد مواد اولیه و حتی خود کفش می‌شود که این مرکز، بزرگترین امتیاز این ناحیه صنعتی است .

در ادامه بازرس و مدیر حقوقی ناحیه صنعتی روستایی کیف و کفش تبریز در خصوص ناحیه صنعتی، متذکر شد: فاز اول این ناحیه مساحتی حدود 35 هکتار را دربر می‌گیرد و طرح توسعه آتی نیز در دست اجرا است، این مساحت از ناحیه صنعتی به 172 قطعه صنعتی تقسیم بندی شده که از این تعداد 158 قطعه در مرحله واگذاری و فروش قرار دارد که 144 قطعه از آن نیز تاکنون به فروش رسیده است.

اصغر طهماسب با اشاره به تکمیل 80 درصدی زیر ساخت‌های ناحیه، افزود: شبکه گاز رسانی به طور کامل تکمیل شده و برق 16 مگاواتی در مرحله کابل گذاری از حوزه برق بستان آباد است، لوله کشی آب قابل شرب نیز انجام گرفته به طوری‌که منبع آن یک چاه نیمه عمیق واقع در خود ناحیه صنعتی است و نیازی به تصفیه ندارد، لوله کشی فاضلاب و آب برگشتی از تصفیه خانه نیز جهت استفاده در فضاهای سبز، تکمیل شده است، جدول کشی معابر اصلی این ناحیه صنعتی تا یک ماه آینده به پایان می‌رسد.

وی با تاکید بر روند سریع پیشرفت در طول یک سال گذشته، گفت: تمام حقوق و مزایای ناحیه صنعتی روستایی کیف و کفش تبریز متعلق به بخش خصوصی بوده و تا عید به مرحله کامل بهره برداری خواهد رسید و این ناحیه صنعتی از سرمایه گذاری با کشورهای خارجی با روی باز استقبال کرده و آماده‌ی تأمین تمام پتانسیل‌های این سرمایه گذاری است.

گفتنی است ناحیه صنعتی روستایی کیف و کفش تبریز در نزدیکی روستای قیزیل جه میدان واقع شده است.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir