اخبار استان ها


استاندار قم:توسعه روستاها از اولویت های استان قم است
سرمست، استاندار قم در نشست صمیمی با دهیاران استان در تالار معصومیه فرمانداری قم عنوان کرد: روستا اساس تولید و اشتغال در سطح کشور محسوب شده و باید مورد حمایت قرار گرفته و مشکلات از پیش پای آنها برداشته شود.


استاندار قم افزود: دهیاران در خط مقدم خدمات رسانی به روستاها قرار داشته و بیشترین فشار را در بین روستائیان بر این افراد تحمیل می شود.
سرمست اضافه کرد: مسئولان استان مشکلات و مطالبات دهیاران را با روی گشاده پاسخ داده و قدردان تلاش های خالصانه دهیاران و روستانشینان باشند.
وی گفت:‌ دهیاران از کمترین مزایا برخودار بوده و امنیت شغلی نیز در رابطه با آنها عملیاتی نشده و از این منظر افرادی دلسوز در راستای توسعه و پیشرفت روستاها هستند.
سرمست اظهار داشت: برای قرار گرفتن روستاهای استان در جایگاه واقعی خود باید برنامه جامع توسعه روستایی در استان تدوین و اجرا شود.
سرمست ادامه داد: توسعه و حفظ اشتغال و سکونت در روستاها بخش مهمی از مشکلات شهرنشینی را حل می کند، توسعه روستا پیش شرط توسعه جامعه شهری است.
استاندار قم عنوان کرد: تمام دهیاران استان باید برنامه توسعه منطبق با نیازها، ظرفیت ها و کمبودهای روستاهای متبوع خود احصا و تدوین کنند.
سرمست تصریح کرد: دهیاران باید نسبت به قوانین رسمی کشور و به ویژه در حوزه دهیاری ها اشراف اطلاعاتی و آگاهی کافی داشته باشند.
وی گفت:‌ تشکیل شرکت تعاونی دهیاری ها در سطح استان موجب هم افزایی در بین روستاهای استان شده و باید این قبیل از تعاونی ها تقویت و مورد حمایت قرارگیرد.
استاندار قم یادآور شد: دهیاران روستاهای استان یکی از مهمترین و اولویت دارترین معضلات و مشکل روستای متبوع خود را مشخص و روند انجام و اجرای آن را از مسئولان استانی پیگیری کنند.
سرمست با اشاره به مشکل کمبود تجهیزات ایمنی در سطح روستاهای قم گفت: مسئولان استان نسبت به تامین زیرساخت های لازم در این بخش اقدامات لازم را انجام دهند.
استاندار قم گفت: برپایی نمایشگاه عرضه محصولات کشاورزی و تشکیل گروه کاری توسعه روستاهای قم به صورت جدی در سطح استان پیگیری می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: مسئولان و مدیران دستگاه های اجرایی استان موظف هستند تا هر هفته یک روز با به پاسخگویی مستقیم و بلاواسطه با مردم اختصاص دهند.
همچنین در پایان این نشست صمیمی از ۷ تن از دهیاران برتر استان در چهارمین نمایشگاه ملی روستائیان و عشایر کشور تقدیر شد.
قم با مساحت حدود ۱۱ هزار کیلومتر مربع درحاشیه کویر، در مرکز کشور ایران و در جنوب استان تهران، شمال استان اصفهان، شرق استان مرکزی و غرب استان سمنان واقع شده‌ است.
استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، خلجستان، کهک، جعفریه و سلفچگان است.
۱۰۸ دهیاری در قالب پنج بخشداری در استان قم فعالیت می کند.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir