اخبار استان ها


اختصاص 60 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر
لطفی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با اشاره به فراهم شدن اشتغال مددجویان گفت: ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر اختصاص یافته است.


 احمد لطفی صبح امروز در نشست با مسئولان بانک توسعه تعاون استان بوشهر با قدردانی از همکاری بانک‌ها در تامین تسهیلات اشتغال‌زایی اظهار داشت: بانک‌ها نقش مهم و تاثیرگذاری در حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و فراهم کردن فرصت‌های اشتغال‌زایی دارند که خدمات آنان در جامعه بسیار مهم است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی بیان کرد: با فراهم شدن اشتغال روستائیان ضمن حل مشکلات جوانان، از مهاجرت روستاییان به شهرها جلوگیری می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه از نیمه دوم سال گذشته موضوع اشتغال روستایی در دستور کار استان قرار گرفت خاطر نشان کرد:  60 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر اختصاص یافت.

لطفی افزود: این میزان تسهیلات بین پست بانک، بانک توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و بانک کشاورزی توزیع و زمینه معرفی مددجویان و متقاضیان روستایی به این بانک ها فراهم شد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان خبر داد و تصریح کرد: در تخصیص تسهیلات اشتغال‌زایی سال قبل 41 میلیارد تومان به مددجویان کمیته امداد استان بوشهر پرداخت شد.

وی با اشاره به اینکه بیش از یک‌هزار و 100 نفر از محل تسهیلات اشتغال روستایی مشغول بکار شده‌اند تصریح کرد: از محل پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی که با راهبری شغلی توسط متخصصان حوزه کسب و کار در استان انجام شده، تاکنون یک‌هزار و 149 شغل برای مددجویان کمیته امداد و متقاضیان استغال روستایی ایجاد شده است.

لطفی بیان کرد: بانک توسعه تعاون استان بوشهر به عنوانی یکی از بانک‌های عامل با تسهیلات 10 میلیارد تومانی از سرفصل اشتغال روستایی، تاکنون موفق شده به شکل 100درصدی این تسهیلات را به متقاضیان معرفی شده از سوی کمیته امداد پرداخت و زمینه اشتغال 204 نفر را فراهم کند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر عنوان کرد: یکی از دلایل موفقیت کمیته امداد در ارائه تسهیلات منجر به اشتغال این است که با برنامه‌های استعداد سنجی و حرفه آموزی در بین خانواده‌های تحت حمایت، فضایی ایجاد کرده که با کمک راهبران شغلی از هر نوع انحراف تسهیلات در خارج از فضای کسب و کار اجتناب شود .

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir