اخبار استان ها


مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجانشرقی:مشکلات طرح اشتغال روستایی و عشایری آذربایجان شرقی مرتفع می شود
کرمی، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به افزایش ۳۰درصدی منابع طرح های مشکل دار، از تلاش برای مرتفع کردن مشکلات طرح های اشتغال روستایی و عشایری این استان خبر داد.


مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقیافزود: سهم کل استان آذربایجان شرقی ۴۶۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در اشتغال روستایی است که پیش بینی میزان تحقق اشتغال از این اعتبار، ۷ هزار و ۵۱ نفر است.

وی با اشاره به اینکه ۴۵ درصد جمعیت استان آذربایجان شرقی در روستاها زندگی می کنند، افزود: علیرغم اینکه استان آذربایجان شرقی در جذب اشتغال روستایی از استان های موفق در سطح کشور است اما با چالش هایی مواجه هستیم.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی تاکید کرد: یکی از مسائلی که بعد از قانون ایجاد اشتغال روستایی مواجه شدیم نوسانات شدید نرخ ارز بود که واحدهای تولیدی قبل از افزایش نرخ ارز تسهیلات را دریافت کردند اما در نصب و راه اندازی با مشکلاتی روبه رو شدند.

کرمی همچنین طولانی شدن روند تصویب طرح ها اعم از کارگروه ها و بانک، عدم پذیرش وثائق روستایی توسط بانک ها و عدم تفویض اختیارات به استان و بانک های عامل را از دیگر مشکلات اشتغال زایی روستایی برشمرد.

وی با انتقاد از یکسان نبودن ضوابط و مقررات درون بانک ها اذعان داشت: بانک های استان تا ۶ میلیارد تومان می توانند تسهیلات پرداخت کنند اما سقف تسهیلات پرداختی به روستائیان ۱۵ میلیاردتومان است که این مساله تفویض اختیار به بانک ها را می طلبد.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی ادامه داد: مقررات پرداخت تسهیلات توسط بانک ها بانک به بانک فرق می کند که متقاضیان دریافت تسهیلات را با مشکلاتی روبه رو کرده است.

کرمی در بخش دیگری تصریح کرد: ۴۲ واحد استان آذربایجان شرقی با مشکل نوسانات ارزی مواجه شده است، یعنی تسهیلات گرفته اند اما امکان بهره برداری از طرح ها را ندارند که مقرر شد ۳۰ درصد منابع آنها افزایش داده شود.

وی در پایان گفت: تلاش می کنیم با رفع موانع و مشکلات حوزه اشتغال روستایی، اهداف و منویات دولت و رهبر انقلاب اسلامی تحقق پیدا کند.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir