اخبار استان ها


استاندار مرکزی:۹۸ درصد اعتبارات اشتغال روستایی در استان مرکزی جذب شد
آقازاده، استاندار مرکزی با بیان اینکه ۹۸ درصد اعتبارات اشتغال روستایی در این استان جذب شده، عنوان کرد: استان مرکزی جزو استان‌های موفق در حوزه اشتغال روستایی بوده است.


سیدعلی آقازاده بعدازظهر امروز در کارگروه تخصصی اشتغال استان مرکزی که با حضور دکتر امید معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری تشکیل شد با اشاره به روز دهیاران، اظهار داشت: دهیاران خط مقدم جبهه عمران و توسعه روستاهای کشور هستند.

وی افزود: در طول 2 دهه گذشته طرح‌های از سوی دولت‌های در زمینه اشتغال روستایی ارائه شد که هیچکدام در حد طرح اشتغال روستایی ارائه شده در دولت دوازدهم نبود، هرچند که این طرح نیز ضعف‌هایی به ویژه در ماه‌هایی ابتدایی داشت.

استاندار مرکزی تصریح کرد: استان مرکزی یکی از استان‌های موفق کشور در زمینه ایجاد اشتغال روستایی بوده و موفق به جذب 98 درصد ار اعتبارات تخصیص‌یافته شده است.

آقازاده بیان کرد:  3 هزار شغل، معادل یک سوم اشتغال ایجاد شده در سال 97 در  استان مرکزی ایجاد شد، توسط طرح اشتغال روستایی بود و طرح اشتغال روستایی یک طرح و عملکرد بسیار خوب بوده و موفقیت استان در این زمینه به سبب اقدامات خوب انجام شده در حوزه‌های ذی‌ربط است.

وی خاطرنشان کرد: استان مرکزی براساس توافق‌نامه،  118 درصد طرح ارائه کرده، این عملکرد نیاز توجه داشته و  باتوجه به این که 30 درصد از اعتبارات این طرح در مرکز کشور تصویب می‌شود، درخواست افزایش اختیارات استان را داریم.

استاندار مرکزی با شاره به اعتبارات اشتغال نهاد‌های حمایتی در استان گفت: کمیته امداد استان در زمینه اشتغال افراد تحت پوشش خود موفق عمل کرده و سازمان بهزیستی و بنیاد شهید نیز نیاز به تلاش بیشتر دارند، در این زمینه هم استان مرکزی جزو استان‌های موفق بوده است.

وی ادامه داد: دولت لایحه 500 میلیون دلاری طرح اشتغال روستایی را ارائه داده که امیدواریم با تصویب آن، بتوانیم کارنامه قابل قبولی را ارائه دهیم.

استاندار مرکزی با اشاره به جذب اعتبارات طرح اشتغال روستایی در حوزه کشاورزی و گردشگری گفت: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دبیری معاونت اقتصادی استاندار مرکزی و حضور رئیس سازمان جهار کشاورزی و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تشکیل و ظرف 2هفته آینده طرح‌های مورد نیاز برای جذب اعتبارات را آماده کنند.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir