اخبار استان ها


استاندار کرمانشاه:سند رونق تولید کرمانشاه طی روزهای آینده ابلاغ می‌شود
بازوند، استاندار کرمانشاه از ابلاغ سند رونق تولید در این استان طی روزهای آینده خبر داد.


هوشنگ بازوند عصر روز دوشنبه در چهاردهمین نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمانشاه که با حضور دکتر امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه مشکل بیکاری یکی از چالش های بسیار بزرگ پیش روی توسعه استان است، اظهار داشت: بیکاری ساختار خانواده های استان را نیز به چالش کشیده در مسائل اقتصادی و اجتماعی خود را نشان می دهد.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب بیکاری در سال ۹۶ یادآور شد: البته بازار مالی زلزله به ما کمک کرد بیش از ۵ هزار میلیارد مستقیم درگیر ایجاد اشتغال بود هرچند ۱۰۰ درصد این اشتغال برای استان نبود اما توانست روند رو به رشد بیکاری را مهار کند و حتی ۲.۵ درصد شاهد کاهش این نرخ هم باشیم.

استاندار کرمانشاه افزود: در این راستا سندی با ۷ برنامه تدوین شده و در آن پیش بینی های لازم برای رفع بیکاری صورت گرفته است.

بازوند هدف از این سند را کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری اعلام کرد و اظهار داشت: در سال ۹۸ به دنبال کاهش ۳ درصدی نرخ بیکاری در مقایسه با سال ۹۷ هستیم و برآوردهای لازم در زمینه میزان سرمایه‌گذاری و تعداد شغل مورد نیاز برای تحقق این موضوع در سند مربوطه در نظر گرفته شده است.

مدیر ارشد استان بیان داشت: این سند در حال حاضر آماده است و از ابتدای سال تا کنون نیز بر اساس همین سند اقدام کردیم.

وی با تاکید بر اینکه به دنبال ایجاد اشتغال خالص هستیم، افزود: سالانه حدود ۷۵۰۰ نفر ورودی بیکار و ریزش های فراوانی در بحث اشتغال استان داریم لذا باید بتوانیم ۲۰ تا ۲۱ هزار اشتغال خالص داشته باشیم.

بازوند ادامه داد: در راستای تحقق شعار سال، اتاق بازرگانی استان سند رونق تولید را تهیه کرده است و سازمان مدیریت و برنامه ریزی هم آنرا به روز کرده و طی روزهای آینده این سند ابلاغ خواهد شد.

استاندار کرمانشاه خاطر نشان کرد: بانک ها و بخش خصوصی تعهدات سختی را در این راستا دارند و بحث کسب و کار به طور جدی در این سند پیگیر می شود.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir