اخبار استان ها


اختصاص ۱۸۸ میلیارد ریال مشوق برای کارآفرینان
نیک مرام، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امسال ۱۸۸ میلیارد ریال اعتبار برای تشویق سرمایه گذاران به کارآفرینی در این استان اختصاص یافت.


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این استان گفت: این اعتبار برای اجرای طرح‌های کارورزی، یارانه حقوق و دستمزد، مهارت آموزی و مشوق‌های بیمه در استان اختصاص یافته است.
پروانه نیک مرام افزود: طرح پرداخت یارانه حقوق و دستمزد برای اولین بار در کهگیلویه و بویراحمد و براساس طرح پیشنهادی این استان در سال گذشته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرایی شده است که امسال ۱۲۸ میلیارد ریال برای آن پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: هدف از اجرای این طرح کاهش هزینه‌های نیروی کار برای کارفرمایان، ایجاد انگیزه و تشویق کارفرمایان برای بکارگیری نیروی کار جدید و افزایش فرصت‌های شغلی است.
مدیرکل اداره کل تعاون کار ورفاه اجتماعی اضافه کرد: در صورتی که کارفرمایان، فارغ التحصیلان دانشگاهی را به کار گیرند (فارغ التحصیلان شغل اولی) معادل ۴۰ درصد از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار برای فرد جدید استخدام به مدت ۱۲ ماه توسط اداره تعاون پرداخت می‌شود و علاوه براین در صورتی که کارفرمایان فارغ التحصیلان دانشگاهی را استخدام کنند می‌توانند به مدت ۲ سال از مزایای طرح مشوق‌های بیمه‌ای برخوردار شوند به عبارتی حق بیمه سهم کارفرمایی نیروی کار جدید توسط دولت پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی اشتغالزایی روستایی و عشایری در این استان پرداخت شده است گفت: سهم کهگیلویه و بویراحمد از محل تسهیلات روستایی و عشایر چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان افزود: با هدف شفاف سازی طرح هایی که برای آنان از طریق تسهیلات اشتغال روستایی و عشایر اعتبار تصویب شده است از طریق پورتال این اداره کل در سال گذشته منتشر شد.
نیک مرام بیان کرد: فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه روستایی و عشایری و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در این مناطق سبب کاهش بخش عمده‌ای از آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
۴۴ درصد از جمعیت حدود ۷۲۳ هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در روستاها ساکن هستند.
حدود ۱۲ درصد در قالب ۸۰ هزار نفر نیز جمعیت عشایری این استان است.
کهگیلویه و بویراحمد دارای هشت شهرستان، ۱۷ شهر و حدود هزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه است.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir