اخبار استان ها


مهاجرت‌ جمعیت روستایی به شهرها پیامد غفلت از تامین زیرساخت‌هاست
رحمانی، مدیرکـــــل امور روستایی و شوراهـــــای استانداری اصفهان گفت: کاهش مهاجرت مردم روستاها به شهر به توسعه زیرساخت ها و تامین نیازهای آنها وابسته است.


علی رحمانی افزود: اگر امکانات زندگی برای مردم روستایی فراهم و رفاه آنها تامین شود نیازی به مهاجرت از روستا به شهر نخواهند داشت.
مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری اصفهانبیان کرد: کاهش جمعیت روستایی و مهاجرت‌های مردم پیامد غفلت از تامین زیرساخت‌های مورد نیاز این مناطق است.
وی ادامه داد: برنامه‌ریزی اداره کل امور روستایی استانداری با مشارکت سایر نهادهای اداری توسعه این زیرساخت‌ها و ایجاد اشتغال پایدار روستایی است تا اینکه اقتصاد مردم این بخش استان نیز رونق پیدا کند.
رحمانی یادآور شد: خرید محصولات کشاورزی روستایی و عرضه در بازارهای کوثر یکی از طرح‌های این نهاد با همکاری شهرداری اصفهان است که از تولیدات آنها حمایت می‌کند.
مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری اصفهان با اشاره به ضرورت خودکفایی دهیاری‌ها گفت: خودکفــــــایی شهـــــرداری‌ها امکان کمتری دارد،اما در روستاها به دلیل فرصت‌های سرمایه گذاری و وجود شرکت تعاونی‌های دهیاری‌ها این زمینه بیشتر فراهم است.
وی اظهارداشت: تقویت شرکتتعاونی دهیاری‌های روستایی به رونق اقتصادی در مناطق مختلف این حوزه جغرافیایی خواهد شد که باید این تعاونی‌ها به گونه‌ای تقویت شوند که قادر به اجرای طرح‌های عمرانی و خدمات در بخش‌های شهرستانی باشند.
رحمانی خاطرنشان کرد: رونق فعالیت‌های اشتغال‌زایی و اقتصادی به احیای زندگی روستایی و کاهش مـــــهاجـــــرت‌هــــا کمک می‌کند که تسهیلاتی برای سرمایه‌گذاری برای افراد در این بخش پیش بینی شده که متناسب با طرح‌ها ارائه می‌شود.
وی به نیازهای فرهنگی روستایی اشاره کرد و گفت: باید این دسته از خدمات مثل سایر عرصه‌های توزیع عادلانه داشته و نیازهای فرهنگی مردم روستاها را نیز مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری اصفهان یادآور شد: برگزاری رویدادهای فرهنگی و اجتماعی، آموزش همگانی، مسابقات و توجه به غنی سازی اوقات فراغت از ضرورت‌های جوانان و نوجوانان و کودکان روستایی است که باید توسط دهیاری و سایر نهادهای فرهنگی تامین شود.
اصفهان دارای بیش از یک هزار و ۷۰۰ روستا و آبادی با جمعیت حدود ۶۰۰ هزار نفر  بوده که حدود ۹۰۰ روستای این استان دارای بالای ۲۰ خانوار جمعیت است.
این استان سال گذشته رتبه سوم کشور از نظر فعال کردن طرح‌های اشتغال پایدار روستایی و پرداخت تسهیلات در این زمینه را داشت.

براساس اعلام دکتر امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست‌جمهوری قرار است امسال حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی به طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی معرفی شده به بانکها پرداخت شود.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir