اخبار استان ها


خسارات سیل در خوزستان در حال ارزیابی و پرداخت است
حسینی، معاون شوراها و شهرداری‌های استانداری خوزستان با بیان اینکه خسارات سیل در در حال ارزیابی و پرداخت است گفت: جمعیتی حدود ۲۰۰ هزار نفر متاثر از حادثه سیل شدند که در این رابطه تعدادی از روستاها صد درصد دچار آب گرفتگی و تعدادی هم در آب محاصره شدند.


 معاون شوراها و شهرداری های استانداری خوزستان در جلسه‌ای با حضور مهدی جمالی نژاد معاون عمرانی وزیر کشور به بررسی آخرین وضعیت شهرستان‌های سیل‌زده استان پرداخت. 
حسینی در این جلسه با اشاره به خسارات وارده به استانداری در جریان سیل اظهار داشت: جمعیتی معادل 200 هزار نفر متاثر از حادثه سیل شدند که در این رابطه تعدادی از روستاها صد درصد دچار آب گرفتگی شدند و تعدادی هم در آب محاصره شدند اما در حال حاضر با توجه به فروکش کردن آب وضعیت این روستاها رو به سامان است و فقط دو روستا در محاصره آب هستند که این دو روستا هم در چند روز آینده از محاصره آب خارج خواهند شد.

وی با بیان اینکه از ابتدای حادثه سیل ما به طور روزانه مناطق سیل‌زده را رصد کردیم و هر کاری که نیاز بود انجام دادیم، افزود: موضوع اسکان به اداره کل روستایی ارجاع داده شد و با هماهنگی فرمانداران و بخشداران جلساتی با دستگاه‌های اجرایی شهرستان‌هایی که درگیر سیل بودند ترتیب داده شد.

معاون شوراها و شهرداری‌های استانداری بیان کرد: خسارات وارده به زیرساخت‌ها در روستاها رصد شد و به معاونت امور دهیاری‌ها و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور داده شد.
حسینی تصریح کرد: در سال 97 طبق توافقی که با بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام در مورد بحث بیمه روستایی بود بیش از 143 خانوار روستایی بیمه حوادث روستایی شدند که خوشبختانه در این سیل بسیار کمک خوبی بود. تاکنون طبق ارزیابی‌های انجام شده حدود 20 میلیارد تومان خسارت برآورد شده که در حال پرداخت است.

وی با اشاره به مشکلات حریم رودخانه گفت: این موضوع نیاز به بازنگردی کلی دارد زیرا در حال حاضر خیلی از حریم‌هایی که مشخص شده غیرقابل اجرا است.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir