اخبار استان ها


معاون استاندار فارس:استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی برای اشتغالزایی در کشور
رحمانی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: با توجه به محدودیت منابع بخش عمومی و دولت، باید ظرفیت ها و شرایط استفاده هر چه بیشتر و بهتر از منابع بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال فراهم شود.


یدالله رحمانی افزود: منابع خوب بند الف تبصره 18 قانون بودجه 97 شامل، منابع سیستم بانکی، صندوق توسعه ملی و یارانه سه درصدی از محل منابع عمومی دولت، به ایجاد اشتغال در بخش های مختلف کمک خواهد کرد.
وی ادامه داد: در بخش صنعت، 971 میلیارد تومان سهم استان است که در قالب تسهیلات پرداخت خواهد شد که سود این تسهیلات در مناطق محروم 12درصد و در مناطق برخوردار 14درصد است که امیدواریم بتوانیم حداکثر بهره برداری را از این منابع داشته باشیم.
وی اظهار داشت: در بخش کشاورزی نیز به همین نسبت منابع خوبی در نظر گرفته شده که به همراه سایر منابع از جمله بند ب تبصره 16 قانون بودجه که برای متقاضیان دستگاه های حمایتی است و همچنین منابع طرح اشتغال پایدار روستایی نیز می تواند منجر به فعالیت های مناسبی در زمینه اشتغالزایی شود.
رحمانی بیان کرد: معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری نیز قول مساعد داده اند که افزون بر سهم 402 میلیارد تومانی که برای ایجاد اشتغال پایدار در مناطق محروم استان اختصاص داده شده و اکثر آن هم تحقق یافته، در سال 98 استفاده خوبی از ظرفیت سیستم بانکی هم بشود.
وی میزان بیکاری فارس در زمستان 97 را هشت و سه دهم درصد اعلام و عنوان کرد: میانگین نرخ بیکاری استان نیز در سال 97 هشت و 9 دهم درصد بود که در مقایسه با میانگین میزان بیکاری در سال 96 که 10 و هشت دهم درصد بود، یک و 9 دهم درصد کاهش یافت.
رحمانی ادامه داد: در زمینه ایجاد اشتغال، بحث صدور مجوزهای بی نام با جدیت دنبال می شود و مجوزها باید در تمام بخش ها آماده و عملیاتی شود تا شاهد کاهش میزان بیکاری، افزایش اشتغال و تحقق شعار سال یعنی رونق تولید باشیم.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir