اخبار استان ها


کمک 621 میلیارد تومانی دولت به دهیاری‌های آذربایجان شرقی
کرمی، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی از پرداخت 621 میلیارد تومان کمک دولتی به حساب دهیاری‌های استان از سال 92 تا 97 خبر داد.


تقی کرمی در نشست مشورتی فرمانداران، بخشداران و دهیاران منتخب استان آذربایجانشرقی عنوان کرد: این در حالی است که از سال 82 تا 92 میزان پرداختی دولت به حساب دهیاری‌ها 162 میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: در سال‌های 96 و 97، مبلغ 22 میلیارد تومان نیز به حساب فرمانداری‌های استان از بابت روستاهای فاقد دهیاری واریز شده است.

مدیرکل امور روستایی استانداری آذربایجانشرقی با اشاره به عملکرد استان در بحث اشتغال روستایی، گفت: این استان در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی رتبه دوم کشور را کسب کرده است.

کرمی ادامه داد: از محل تفاهم‌نامه معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بانک سینا، 41 طرح به این بانک معرفی شده و از سهمیه 25 میلیارد تومانی استان از این محل، تاکنون بیش از 7 میلیارد تومان جذب شده است.

وی افزود: از محل پروژه ارتقای تولید و اشتغال پایدار در دشت‌ها و مناطق روستایی نیز 88 درصد تعهدات استان تحقق یافته است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی همچنین از اجرای طرح توسعه جامع عمران و آبادی همزمان در شش روستای شهرستان ورزقان به عنوان یک طرح نمونه کشوری خبر داد و گفت: هزینه اجرای این طرح 14 میلیارد تومان است که 80 درصد آن از محل مشارکت‌های مردمی تامین شده است.

وی همچنین اجرای طرح پژوهشی با عنوان ارائه راهبرد عملی برای اشتغال روستایی در 65 روستای هدف استان، تکمیل صددرصدی اطلاعات روستاهای استان در سامانه آمار و اطلاعات آبادی‌های کشور، تمهید مقدمات احداث شهرک نمایشگاهی و سکونت‌گاه روستایی در استان، راه‌اندازی سامانه مالی چکاد با قابلیت حسابداری دهیاری‌ها، راه‌اندازی شبکه جامع روستایی (شجر) در دهیاری‌های استان، انجام سفرهای آموزشی برای دهیاران استان و کسب رتبه اول در بحث تعامل دفاتر امور روستایی با سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور را از جمله محورهای عملکرد دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی برشمرد.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir