اخبار استان ها


مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس:روستاهای هدف گردشگری استان فارس میزبان مسافران نوروزی
روستاهای هدف گردشگری فارس با داشتن آب و هوای خوش و مناظر طبیعی و خدادادی از آغاز تعطیلات نوروزی میزبان مسافران و گردشگران است.


مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز باستانی و سال 98 به جامعه روستاییان و عشایر استان و با اعلام اینکه 46 روستای هدف گردشگری در فارس داریم، گفت: روستاهای هدف گردشگری استان ‌با در نظر گرفتن شاخص های آب و هوایی، وجود مناطق طبیعی و دیدنی، تاریخی و صنایع دستی گوناگون، فرهنگ، آداب و رسوم متفاوت، برای رفاه بهتر گردشگران و شناخت آنان از محیط های تفریحی و گردشگری و صنایع دستی هر منطقه آماده پذیرایی از مسافران نوروزی می باشند.

پاک فطرت افزود: روستاهای هدف گردشگری استان و حتی دیگر روستاهای استان هرساله در تعطیلات نوروز و تابستان میزبان گروه عظیمی از علاقه مندان و مسافران و مهمانان از سراسر کشور هستند.

وی ادامه داد: این اداره کل با همکاری دهیاران زیر مجموعه ی خود و سایر ادارات استان، زمینه ورود و استقرار گردشگران و بازدید از مناطق مختلف در این روستاها را برای گردشگران فراهم کرده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس خاطرنشان کرد: استان فارس با وجود جاذبه‌های گردشگری، اماکن تاریخی شاخص و متعدد، تمدن و فرهنگ غنی، این پتانسیل و ظرفیت را دارد در چرخه گردشگری نقش بیشتری را ایفا کند و تحقق این امر نیازمند معرفی جاذبه‌های گردشگری و اقدامات و حرکت متولیان امر است که بوم‌گردی و توسعه گردشگری روستایی و نقش آن در صنعت گردشگری از جمله مواردی است که به این چرخه کمک شایانی می کند و در سال‌های اخیر نیز خوشبختانه بسیار به آن توجه شده است.

پاک فطرت افزود: توسعه بوم‌گردی در استان و تقویت ظرفیت‌های روستایی با مشارکت مردمان روستا و متولیان فرهنگی میسر خواهد شد و وارد کردن روستاها در مدار گردشگری و چرخه اقتصادی امری لازم و ضروری برای استان است، بوم گردی نقشی موثر در ایجاد اشتغال برای روستایی و جذب توریست و به تبع آن منبعی برای ارز آوری و درآمدزایی است.

لازم بذکر است تعداد روستاهای هدف گردشگری در استان فارس 46 مورد می باشد، که از جاذبه های طبیعی و خدادادی خاصی برخوردار هستند و با داشتن جغرافیای بسیار غنی و فرهنگی جذاب و وجود امامزاده ها، می توان با توسعه گردشگری روستایی بازدیدکنندگان و گردشگران را با انواع آداب و رسوم، فعالیت کشاورزی، صنایع دستی، غذاهای سنتی و غیره آشنا کرد.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir