اخبار استان ها


اولین نمایشگاه روستاگردی استان فارس، نوروز 98 درشهر شیراز برگزار می شود
پاک فطرت، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: اولین نمایشگاه روستاگردی فارس در غالب توانمندی روستاییان و عشایر و همچنین معرفی روستاهای هدف گردشگری و کارآفرینان روستایی این استان با همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز از تاریخ 25 اسفند 97 لغایت 16 فروردین 98 برگزار می شود.


پاک فطرت افزود: نوروز 98، مسافران و گردشگران و همچنین شهروندان شیرازی، تجربه ی سفر به روستا را در مرکز کلانشهر شیراز تجربه خواهند کرد.

مدیرکل امور روستایی استانداری فارس هدف از برگزاری این نمایشگاه را آشنایی مردم به ویژه جامعه شهری، تولیدکنندگان، مصرف کنندگان، سرمایه گذاران، اصناف و تجار، از فعالیت های این قشر دانست، و ترویج گردشگری تجربه محور را نیز از دیگر اهداف برپایی این نمایشگاه در شیراز برشمرد.

سید کمال پاک فطرت ادامه داد: نمایشگاه روستاگردی فارس در باغ ملی شیراز واقع در چهارراه حافظیه برپا می شود، که متشکل از 10 غرفه پخت نان سنتی و 13 غرفه دستاوردهای روستایی، و همچنین 1800 متر فضای نمایشگاهی برای به نمایش گذاردن فارس قدیم بوسیله خودروهای قدیمی شهرداری و اداره آب شیراز، می باشد.

وی گفت: بخش دیگری از این نمایشگاه را به توزیع میوه شب عید توسط تعاون روستایی شهرستان داراب با قیمت مصوب اختصاص داده ایم، که عموم مردم امکان خرید و تهیه میوه از این غرفه ی خاص را دارند.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس به بخش نوآوری ها در این نمایشگاه نیز اشاره کرد و یادآور شد: در این بخش ایده های جدید و خلاقیت ها، در مبحث اشتغال روستایی و مشاغل خانگی که در روستاها در جهت توسعه پایدار روستایی نیز انجام شده، به نمایش در خواهند آمد، و غرفه ای نیز تحت عنوان "روستا بانو" برپا گردیده که با مشارکت بانوان سرپرست خانوار و بانوان کارآفرین روستایی، به معرفی دستاوردهای خود می پردازند.

پاک فطرت همچنین خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه بخشی نیز به نام خانه ی روستایی نمادین و ایل نمادین اختصاص یافته که با اِلمان های روستایی و چادرهای عشایری اقوام مختلف استان تزئین شده و معرفی نحوه زندگی آنها مد نظر قرار گرفته است. و در کنار خانه ی روستایی هر شب مسابقات فرهنگی و هنری و نمایش آیین و سنتهای روستاییان از جمله مراسم عروسی روستاییان و چیدن سفره هفت سین، نیز به نمایش در خواهد آمد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس عنوان کرد: روستاهای هدف گردشگری و دارای ظرفیت بوم گردی به معرفی مناطق روستایی و عشایری دیدنی در سطح استان، می پردازند و صنایع مرتبط نیز تولیدات و محصولات خود را در معرض دید عموم قرار می دهند.

لازم بذکز است اولین نمایشگاه روستا گردی فارس از 25 اسفند 97 الی 16 فروردین ماه 98 از ساعت 10 صبح تا 22 در باغ ملی شیراز واقع در چهارراه حافظیه برگزار می شود.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir