اخبار استان ها


124 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاهای اردبیل پرداخت شد
حلیم، مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل گفت: 12 هزار میلیارد تومان اعتبار تسهیلات اشتغالزایی به روستاها در کل کشور می باشد که سهم استان اردبیل از این میزان 124 میلیارد تومان بوده که بطور کل به روستاییان استان پرداخت شده است.


آرام حلیم اظهار داشت: سیمای روستا ها بعد از انقلاب اسلامی متحول شده و در حال حاضر شاهد آبادانی و عمران در اکثر روستا های استان هستیم.

وی افزود: هم اکنون تمامی روستاهای بالای 10 خانوار دارای برق ،  92درصد خانوار روستایی دارای انشعاب گاز و 75 درصد روستاهای استان دارای شبکه آب شرب سالم و بهداشتی هستند.

حلیم تعداد روستاهای تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی را 1250 روستا اعلام کرد و گفت: تعداد 30 روستا دارای خانه های ورزش روستایی است.

وی راه اندازی شبکه دهکده هوشمند شامل ایجاد فروشگاهها، جاذبه‌های گردشگری، نیازمندیهای محلی، صنایع دستی، خدمات گردشگری و کسب و کارهای محلی در روستاها ، راه اندازی استارت آپ و ایده های کسب و کار روستایی با استفاده از فناوری های روز در توسعه روستایی در روستاها، جمع آوری اطلاعات جامع روستایی در قالب نرم افزار Gis و بهنگام سازی داده‌ها و تولید نقشه‌های روستایی، شناسایی و مطالعه توانمندیها و پتانسیل ها و ظرفیت‌های روستاها در زمینه ایجاد اشتغال پایدار و توسعه پایدار روستایی است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری اردبیل بیان کرد: محرومیت زدایی و مهاجرت معکوس به روستاها، پوشش بیمه ای47 درصدی روستائیان و عشایر استان در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان، پلاک کوبی اماکن روستایی بمنظور توانایی و ساماندهی کالبدی روستایی و ارتباطات روستائیان بتعداد 87هزار واحد مسکونی استان ،بهسازی ، روسازی، سنگ فرش و آسفالت معابر روستایی از اول انقلاب اسلامی تا کنون به تعداد 2میلیون و 700 هزار و 495متر مربع ،شناسایی 168 قطعه زمین و ساختمان بلااستفاده دولتی در روستاها بمنظور واگذاری به دهیاریها ایجاد وتوسعه کارگاههای تولیدی و اشتغالزایی از جمله خدمات انقلاب اسلامی به روستا های استان اردبیل است.

حلیم بیان کرد: برای عمران وآبادانی روستا ها هم هزار و 29 طرح هادی اجرا شده و 417 طرح هادی هم در دست اجرا است.

وی بیان کرد: احداث 1006 دهیاری ،28 شرکت  تعاونی دهیاری ، واریزی 1850میلیارد ریال به دهیاری های استان از سال 1393 تا کنون ، 6میلیارد ریال برای طرح های گردشگری ,950میلیارد ریال برای طرح های عمران روستایی ،8میلیارد ریال برای پسماند روستایی ،18 میلیارد ریال برای روستاهای مرزی است.

وی بیان کرد: تجهیز ناوگان خودرویی دهیاری ها از ابتدای تاسیس دهیاری‌ها تا کنون به تعداد485ستگاه ماشین آلات حمل زباله، آتش نشانی و عمرانی و احداث 186 باب ساختمان دهیاری از جمله خدمات ارایه شده در روستاهای استان است.

124 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی در روستاهای اردبیل پرداخت شد

حلیم بیان کرد: 124 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در مناطق روستایی استان پرداخت شده است که با تلاش مجدانه استاندار اردبیل این مهم تحقق یافته است.

وی بیان کرد: 12 هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به روستاها در کل کشور بود که سهم استان از این میزان 124 میلیارد تومان که پرداخت شده و نقش اساسی در اشتغال روستاها به وجود آمده و این امر در زمان دولت دوازدهم محقق شده است.

وی بیان کرد:‌با توجه به اینکه بعد از عمران روستایی اشتغال نیز حائز اهمیت است و برای این که شاهد کاهش مهاجرت معکوس باشیم تسهیلات اشتغال‌زایی مبنای کار است و این امر بسیار تاثیرگذار بوده است.

حلیم از اجرای موفق طرح توسعه پایدار در روستاهای استان خبر داد و بیان کرد: این طرح بسیار مناسب است و با هدف ایجاد اشتغال در روستاها و کاهش مهاجرت محقق شده است.

حلیم از اجرای مطالعات محرومیت‌زدایی در شهرستان گرمی خبر داد و بیان کرد: از استان اردبیل شهرستان گرمی در این طرح قرار دارد و 15 میلیارد تومان از محل تفاهم‌نامه بنیاد علوی به این امر اختصاص یافته است.

وی افزود: اشتغال‌زایی 40 میلیارد تومان از محل تفاهمنامه  معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بنیاد علوی برای هزار و 29 نفر استان اردبیل محقق شده و به لحاظ جذب حداکثری این تسهیلات جزو استانهای موفق کشور است و با تخصیص صددرصدی مرحله سوم این تسهیلات میزان بهره‌مندی به مبلغ بیست و پنج میلیارد تومان رسیده است

وی از اختصاص 40 میلیارد تومان اعتبار ابری ایجاد اشتغال در روستاها خبر داد و بیان کرد: از منابع تخصیص کمک به مناطق محروم و بنیاد علوی این امر در قالب تسهیلات هشت درصدی به مردم ارائه می‌شود.

حلیم تصریح کرد: برای این تسهبلات شانزده طرح با اشتغالزایی پانصد و پنجاه نفر به بانک سینا معرفی شده است.

عکسهای مرتبط
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir