اخبار استان ها


نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس:مجلس، یاری رسان توسعه اقتصادی کشور/ اختصاص 100 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای شرق استان مازندران
علیمحمد شاعری،نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس یاری رسان توسعه روستایی است گفت: 100 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای شرق مازندران اختصاص یافت.


علیمحمد شاعری،نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس یاری رسان توسعه روستایی است گفت: 100 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای شرق مازندران اختصاص یافت.

وی افزود: رفع محرومیت زدایی از مناطق روستایی شرق مازندران یکی از مهمترین وظایفی است که برعهده داریم و در این راستا با تلاش های انجام شده و با دستور معاون اول رییس جمهور،100 میلیارد ریال برای توسعه روستاهای شرق مازندران اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: این اعتبارات در حوزه های مختلف راه سازی، آبرسانی، ساخت سالن های ورزشی و طرح هادی روستایی برای مناطق روستایی و محروم شرق مازندران به معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری معرفی و مورد موافقت واقع شد.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: با برنامه ریزی انجام شده و براساس اولیوت بندی ها 50 پروژه در حوزه های مختلف مناطق روستایی و محروم شرق مازندران به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شد.

شاعری، با تفکیک بودجه های اختصاص یافته به بخش های مختلف راه، آب، طرح هادی و ورزش گفت: آبرسانی از نیازهای مهم و اولیه مردم شرق مازندران است که با تلاش انجام شده 32 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار، برای اختصاص آبرسانی به 22 روستای شرق مازندران در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در بخش راه هم آسفالته کردن 5 محور روستاهایی برای دسترسی آسان به مناطق مختلف 20 روستای منطقه 35 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار اختصاص یافته است.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه اجرای طرح هادی و توسعه عمرانی در این بخش در روستاها هم از نیازهای مهم بوده است یادآور شد: برای اجرای طرح هادی در 26 روستای منطقه 18 میلیبارد ریال اعتبار از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اختصاص یافت.

شاعری ادامه داد: در حوزه ورزش هم با تاکید بر حفظ سلامت در بین جامعه روستایی، 14 میلیارد ریال برای ساخت سالن ورزشی در 5 روستای منطقه شرق مازندران اختصاص یافت.

وی همچنین با بیان اینکه روستاها همواره محور توسعه بوده اند؛ خاطر نشان کرد: خودکفایی در روستاها مهمترین عامل زنده بودن و پویایی در این مناطق از گذشته بوده است و امروزه اگر چه از این خودکفایی در برخی از روستاها فاصله گرفته ایم اما تنلاش داریم تا با رونق اقتصادی در این مناطق همچنان شاهد پویایی و رشد در روستاها و سرزندگی در آن باشیم.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی افزود: در برنامه توسعه ششم برای توسعه روستاها بودجه‌ در نظر گرفته شده است و این امر می‌تواند کمک‌رسان به این اصل مهم توسعه در مناطق روستایی و برون رفت از محرومیت ها باشد.

شاعری گفت: از هرگونه طرح‌ توسعه‌ای در روستاها حمایت و پشتیبانی می‌کنیم و تسهیلات ارزان قیمت با نرخ سود پایین در اختیار روستاییان قرار می گیرد تا شاهد رشد و شکوفایی در این حوزه باشیم.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir