اخبار استان ها


فرماندار آستانه‌ اشرفیه:95 درصد از تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت شد
حیدری گلرودباری، فرماندار شهرستان آستانه‌ اشرفیه استان گیلان از پرداخت بیش از 95 درصد از تسهیلات اشتغال روستایی به ارزش 134 میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال به جوانان روستا برای ایجاد اشتغال درقالب طرح تکاپو خبرداد.


رحیم حیدری گلرودباری فرماندار شهرستان آستانه ‌اشرفیه گفت: تاکنون ۹۵درصد تسهیلات روستایی پرداخت شده که سهم پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی چیزی در حدود ۱۳۴ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال بوده است.

وی هدف از پرداخت تسهیلات روستایی را ایجاد اشتغال و جلوگیری از مهاجرت دانست و افزود: به هر طرح اشتغال خانگی تا سقف ۲۰۰میلیون ریال، خویش فرمایی ۵۰۰ میلیون ریال و به هر کارفرمایی که شغل ایجاد کند یک میلیارد پرداخت می‌شود که می‌تواند بسیار به روستائیان کمک کند.

فرماندار شهرستان آستانه ‌اشرفیه با اشاره به تعداد طرح های ثبت شده توسط متقاضیان گفت: تا کنون  ۶۹۰ طرح شامل؛ ۶۰۳ طرح اشتغال روستایی و ۸۷ طرح فراگیر  ثبت شده که 6 میلیارد و ۴۰۰میلیون تومان برای اجرای سه طرح تولیدی در شهرستان به متقاضیان پرداخت شده است.

حیدری با اذعان به اینکه با پرداخت این تسهیلات فرصت شغلی مناسبی برای جوانان ایجاد میشود تصریح کرد: یکی از مشکلات جامعه بیکاری جوانان است که با پرداخت این تسهیلات برای یک هزار نفر از جوانان که جویای کار هستند فرصت شغلی مناسب ایجاد شده و می‌تواند از مهاجرت این جوانان به شهرها جلوگیری کند.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir