اخبار استان ها


آموزش دهیاران اولویت دفتر امور روستایی استانداری قزوین است
نجفی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین آموزش دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها را اولویت برنامه های این دفتر دانست و گفت: تاکنون در این راستا اقدامات قابل توجهی از جمله سفرهای آموزشی نیز صورت گرفته است.


اکرم نجفی، مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین گفت: پس از انتخابات دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا، با توجه به اینکه 70 درصد دهیاران استان جایگزین نیروهای جدید شدند به همین لحاظ برگزاری دوره های آموزشی برای آشنایایی آنان با قوانین و مقررات دهیاری ها در راس برنامه های خود قرار دادیم.

وی ادامه داد: به همین منظور یک دوره آموزش با پنج سرفصل شامل آشنایی با وظایف، تشکیلات و جایگاه قانونی دهیار و شوراهای اسلامی روستا، آشنایی با قوانین و مقررات امور مالی و معاملاتی، قوانین و مقررات ملی ساختمان و ساخت و ساز در روستا، مدیریت بحران در نواحی روستایی و در نهایت مدیریت پسماند روستایی را آغاز کردیم.

این مسئول با اشاره به اینکه در آموزن های برگزاری علاوه بر صدور گواهینامه برای قبولی 162 دهیار، 15 نفر نخست آنان نیز به المپیاد کشوری دهیاران اعزام می شوند.

به گفته نجفی، 40 بخشدار، دهیار و نیروهای آتش نشان روستاها را برای یک دوره آموزشی چهار روزه به استان گلستان اعزام کردیم.
این مسئول، توسعه حوزه روستایی را از مهمترین سیاست های دولت در جهت پیشبرد اهداف روستاها دانست و یادآور شد: طی روزهای آینده و طی انعقاد یک تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای استان، دوره های آموزشی در حوزه کارآفرینی روستایی، مشاغل خانگی و صنایع دستی را در سطح مناطق روستایی استان به صورت متوازن و براساس مزیت های نسبی صنایع موجود را آنها برگزار خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در همین رابطه، دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین به دنبال انعقاد تفاهم نامه هایی با جهاد دانشگاهی برای دوره های تکمیلی دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها و نیز مقابله با بحران آب است.

نجفی در بخش دیگری از سخنان خود، تجهیز و به روز رسانی امکانات 19 پایگاه آتش نشانی موجود استان از طریق سازمان شهرداری ها و منابع داخلی این دفتر و نیز راه اندازی سه پایگاه در بخش های اسفرورین، بشاریات و رودبار الموت را از برنامه های کوتاه مدت این دفتر برشمرد.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir