اخبار استان ها


استاندار البرز:روستاییان البرز از ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برخوردار شدند
محمدعلی نجفی استاندار البرز گفت: حدود ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغالزایی به روستاییان سختکوش البرزی پرداخت شده است.


دکتر نجفی استاندار البرز با تبریک روز ملی روستا و عشایر عنوان کرد: از این مبلغ 71 میلیارد تومان مربوط به تسهیلات اشتغال پایدار روستایی با کارمزد 6 درصد از محل صندوق توسعه ملی و 28 میلیارد تومان با کارمزد 8 درصد بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با بنیاد علوی و برکت با استانداری البرز پرداخت شده است.
 
استاندار البرز طبق برآورد های صورت گرفته در روستاهای البرز حدود 5 هزار بیکار وجود دارد ادامه داد: با پرداخت این تسهیلات برای بیش از 2 هزار و 500 نفر در روستاهای استان اشتغال ایجاد شده است.
 
نجفی افزود: علاوه بر تسهیلات پرداخت شده 36 میلیارد تومان دیگر در بخش اشتغال فراگیر روستایی و 22 میلیارد تومان نیز در بخش تفاهم نامه منعقد شده با بنیاد علوی و برکت با بانک های عامل عقد قرارداد شده که بزودی پرداخت می شود.
 
وی گفت: امسال با پرداخت تسهیلات و راه اندازی طرح ها برای این افراد اشتغال پایدار ایجاد خواهد شد چراکه البرز با سرعت در راستای تحقق برنامه های حوزه روستایی و تحقق روستای بدون بیکار البرز حرکت می کند.
 
وی با بیان اینکه البرز در اشتغالزایی روستایی از استان های پیشرو در کشور محسوب می شود، اضافه کرد: این پیشتازی در حالی است که البرز از لحاظ دارا بودن روستاها نسبت به بسیاری از استان های کشور تعداد روستای کمتری دارد.
 
استاندار البرز با اشاره به پرداخت مبلغ 71 میلیارد تومان در بخش اشتغال روستایی فراگیر گفت: البرز از لحاظ پرداخت تسهیلات این بخش در رتبه سوم کشور قرار دارد این در حالی است که سال گذشته در رده های آخر قرار داشتیم.
 
دکترنجفی خاطرنشان کرد: متقاضیان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی بر اساس چهارچوب و ضوابط تعیین شده جهت دریافت تسهیلات از طریق سامانه کارا تقاضای خود را ثبت می کنند و تمامی طرح های سرمایه گذاری در چهارچوب نظام نظارت، مدیریت و کنترل طرح های سرمایه گذاری و با ابزارهای مختلف، نظارت می شود تا اثربخشی لازم را داشته باشد./
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir