اخبار استان ها


بنیاد مسکن کمک بلاعوض به روستاییان نیازمند پرداخت می کند
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: علاوه بر تسهیلات مصوب به برخی روستاییان که توان اقتصادی خوبی ندارند، 40 میلیون ریال کمک بلاعوض نیز پرداخت می شود.


علی اصغر آسمانی مقدم روز یکشنبه در بازدید معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از روستاهای مرزی و محروم شهرستان درمیان افزود: امسال بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای فرسوده روستایی 250 میلیون ریال تسهیلات پرداخت می کند.
وی بیان کرد: خانه های اکثر مردم روستاهای جلاران، گل نی و ذکری شهرستان مرزی درمیان فرسوده و غیرمقاوم است.
وی گفت: روستاییان مرزی درمیان توان بازپرداخت تسهیلات بنیاد مسکن را ندارند و در این بازید مسئولان، مقرر شده این روستاییان به صورت ویژه ‌تر دیده شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان خراسان جنوبی اضافه کرد: بیشتر مردم این روستاهای مرزی درمیان زیرپوشش کمیته امداد هستند و درآمد اقتصادی بالایی ندارند که نیاز است با همکاری کمیته امداد و بنیاد مسکن برای بازسازی واحدهای فرسوده این روستاها تصمیمات لازم اتخاذ شود.
براساس سرشماری سال 90 تعداد 88 هزار واحد مسکونی روستایی کم دوام و نامقاوم در استان خراسان جنوبی شناسایی شد که تاکنون 60 هزار واحد بهسازی و مقاوم سازی شده است.
در مجموع بیش از 28 هزار واحد مسکن روستایی کم دوام و نامقاوم در برابر حوادث و بلایا در استان نیازمند مقاوم سازی است.
جمعی از مسئولان کشوری و استانی روز یکشنبه از روستاهای ذکری، گل نی و جلاران شهرستان درمیان بازدید و مشکلات واحدهای فرسوده این روستاها را بررسی کردند.
به گزارش ایرنا جلاران، گل نی و ذکری از محروم ترین روستاهای خراسان جنوبی است که به دلیل شیوع بیماری های پوستی در این روستاها در چند هفته گذشته استاندار خراسان جنوبی تیمی را برای بررسی وضعیت این مناطق به ریاست معاون عمرانی استاندار به این روستاها اعزام کرد.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir