اخبار استان ها


تشکیل کارگروه تخصصی توسعه روستایی وعشایری استان همدانایجاد ۳۹۲۰شغل پایدار روستایی در استان همدان
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری همدان گفت: در سال ۹۶ به کمک یک برنامه تحت عنوان ارتقای اشتغال پایدار روستایی که از کشور گرفتیم توانستیم برای ۳۹۲۰ نفر اشتغال ایجاد کنیم.


 ظاهر پورمجاهد در کارگروه تخصصی توسعه روستایی، اظهار کرد: سهمیه اشتغال استان ما از برنامه کشوری ارتقای اشتغال پایدار روستایی، ۲۷۵۰ نفر بود ،اما در پایان این برنامه گزارشی که از دستگاه‌ها گرفتیم مبنی بر این بود که توانستیم برای ۳۹۲۰ اشتغال ایجاد کنیم.
وی افزود: اشتغال ایجاد شده بالاتر از سهمیه تعیین شده برای استان بوده و در این طرح ۱۱۶ میلیارد تومان تسهیلات توسط ۹ دستگاه استانی پرداخت شده است.
او گفت: علاوه بر اعتبارات سال گذشته، امسال نیز ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار اشتغالزایی برای روستاهای استان کسب کرده‌ایم.
*اختصاص۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی
رئیس سازمان برنامه‌و‌بودجه استان همدان نیز گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در استان همدان وجود دارد که روستاها، شهرها و سایر مناطق استان می‌توانند از آن استفاده کنند.
سید اسکندر صیدایی در کارگروه تخصصی توسعه روستایی و عشایری استان همدان، اظهار کرد: با توجه به شرایط و تسهیلاتی که امسال برای توسعه روستایی در استان فراهم است، این کارگروه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
او اضافه کرد: مطالعات توسعه‌ روستاهای استان همدان در دوره زمانی سه سال، در دستور کار قرار گرفته که در این طرح روستاها از نظر رسیدن به اشتغال و توسعه پایدار مورد مطالعه کارشناسان قرار می‌گیرند.وی از راه‌اندازی سامانه ساترا خبر داد و گفت: ساترا سامانه‌ای است که توانمندی ذخیره اطلاعات، نقشه، نمودار و ابعاد مختلف را داراست. این سامانه به مدیران اطلاع رسانی شده تا به کمک آن بتوانند بستر را برای توسعه پایدار در روستاها فراهم کنند. رئیس سازمان برنامه‌ و‌ بودجه استان همدان افزود: سامانه ساترا می‌تواند توانمندی‌های استان و یک دستگاه را در قالب صدها لایه مختلف ارائه دهد. این سامانه ظرفیت بسیار بالایی دارد که در فضای ملی تعریف شده، مصوبه دولت دارد و مربوط به یک دستگاه نیست.
منبع:به گزارش دفترامور روستایی وشوراها استانداری همدان به نقل ازخبرنگارروزنامه اطلاعات
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir