اخبار استان ها


۲۸۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زا به روستاییان و عشایر استان بوشهر پرداخت می‌شود
مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر گفت: از محل منابع صندوق توسعه ملی ۲۸۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغال‌زا به روستاییان، عشایر و متقاضیان شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت استان بوشهر پرداخت می‌شود.


بهرام نکیسا ظهر امروز در نشست بررسی طرح‌های مشاغل روستایی استان بوشهر به پرداخت تسهیلات  اشتغال‌زایی در روستاها و مناطق عشایری استان بوشهر پرداخت و اظهار داشت: بر اساس ظرفیت‌های مناطق مختلف طرح‌های اشتغال‌زا در روستاها و شهرهای زیر 10 نفر جمعیت استان بوشهر شناسایی و  به اجراء درآمده  است.

وی از تصویب 280 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی ارزان قیمت برای مشاغل روستایی و عشایری استان بوشهر خبرداد و خاطر نشان کرد: با توجه به ابلاغ آیین نامه کانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری از محل 1.5 میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی و معادل ریالی آن از منابع داخلی بانک های عامل، 280 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت اشتغال‌زا به روستاییان، عشایر و متقاضیان شهرهای زیر 10 هزار نفر پرداخت می‌شود.

نکیسا با بیان اینکه  این اعتبار  بر اساس شاخص جمعیت روستایی و عشایری و سهم بیکاران هر شهرستان به 10 شهرستان استان تخصیص یافت تصریح کرد:  این تسهیلات اعتباری در بخش‌های کشاورزی، معادن کوچک، فعالیت‌های خدماتی، صنایع دستی و تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر 10 هزار نفر و بر اساس رشته‌های اولویت‌دار استان به متقاضیان پرداخت می‌شود.

وی از چگونگی ثبت نام متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال‌زایی خبرداد و افزود: متقاضیان لازم است پس از اخذ مجوزهای قانونی لازم از دستگاههای اجرایی مربوطه،  در سامانه کارا ثبت نام کنند تا پس از بررسی طرح در کمیته فنی و کارگروه اشتغال شهرستان یا استان به بانک عامل معرفی شوند.

مدیر کل دفتر امور روستایی استانداری بوشهر بیان کرد: با توجه به تصمیم کارگروه اشتغال استان، پرداخت تسهیلات تا سقف 250 میلیون تومان به کارگروه اشتغال شهرستان ها تفویض اختیار شده و تسهیلات بالاتر توسط کمیته فنی و کارگروه اشتغال استان بررسی و به بانک عامل معرفی می‌شود.

نکیسا ابراز امیدواری کرد: با بهره گیری از فرصت فراهم شده، زمینه رونق تولید و ایجاد اشتغال پایدار جوانان در مناطق روستایی و عشایری فراهم شود.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir