اخبار استان ها


فرماندار تویسرکان: طرح‌های اشتغال روستایی تویسرکان برای عملیاتی شدن به مرکز استان معرفی شد
فرماندار تویسرکان گفت: شهرستان تویسرکان تا کنون ۳۷ طرح اشتغال‌زایی با برآورد اعتباری افزون بر ۲۶ میلیارد تومان نیز در حوزه طرح اشتغال فراگیر به استان همدان معرفی کرده است.


حبیب مومیوند اظهار داشت: اعتباری معادل یک هزار و 500 میلیارد تومان در قالب طرح اشتغال‌زایی روستایی به استان همدان اختصاص داده شده که از ابتدای آغاز این طرح تا کنون شهرستان تویسرکان 104 طرح با برآورد اعتباری افزون بر 30 میلیارد تومان در این بخش به مراجع ذیربط استان همدان معرفی کرده است.

وی افزود: همچنین در زمینه طرح اشتغال فراگیر که طرحی جدای از اشتغال روستایی است، تا کنون شهرستان تویسرکان 37 طرح با برآورد اعتباری بیش از 26 میلیارد تومان به استان معرفی کرده است.

مومیوند از معرفی 154 طرح در بخش مشاغل خانگی به ارزش یک میلیارد و 260 میلیون تومان در از شهرستان تویسرکان خبر داد و ابراز کرد: در طرح‌های اشتغال‌زایی روستایی، اشتغال فراگیر و اشتغال در بخش مشاغل خانگی سقف و سهم مشخصی برای شهرستان‌های مختلف استان در نظر گفته نشده و هر شهرستان به فراخور میزان طرح های توجیه دار خود می‌تواند از این تسهیلات استفاده بیشتری بکند.

وی تصریح کرد: تسهیلات اشتغال‌زایی در این سه بخش به افراد برخوردار از اهلیت یعنی افرادی که از اطلاعات و دانش کافی در زمینه طرح خود برخوردار بوده و تسهیلات را فقط در طرح اشتغالزای توجیه دار خود هزینه کنند، پرداخت می‌شود.

فرماندار تویسرکان تاکید کرد: شهرستان تویسرکان از ظرفیت‌های بالایی برای اشتغال‌زایی در بخش های مختلف و به ویژه بخش‌هایی مانند صنایع مبل و منبت، تولید فرش دست باف، تولید سفال، بخش کشاورزی و باغبانی، صنایع تبدیلی گردو ، انواع صنایع دستی و مواردی از این قبیل برخوردار است.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir