كوچك يا بزرگ كردن بخش :.اخبار استان ها


روستاهای استان چهارمحال و بختیاری مملو از ظرفیت و فرصت‌های جدید در راستای ایجاد کسب و کار و توسعه کارآفرینی می‌باشند.
معاون عمران و توسعه دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری چهارمحال و بختیاری: دهیاران و شوراهای اسلامی نقش مهمی در نهادینه سازی فرهنگ مشارکت و توسعه سرمایه گذاری و کارآفرینی در مناطق روستایی دارند.


معاون عمران و توسعه دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری چهارمحال و بختیاری: روستاهای استان چهارمحال و بختیاری مملو از ظرفیت و فرصت‌های جدید در راستای ایجاد کسب و کار و توسعه کارآفرینی می‌باشند.
آقای حمید کبیری در جلسه توجیهی و هم‌اندیشی توسعه اقتصادی و اشتغالزایی روستایی که در محل بخشداری مرکزی فارسان برگزار گردید، با اشاره به اهمیت توسعه اقتصادی و اشتغالزایی در روستاهای استان اظهار داشتند: امروزه روستاها محیط مناسبی برای رشد بخش‌‌ های غیرکشاورزی، فعالیت شرکت‌ های تولیدی و خدماتی با عنوان مشاغل خانگی شناخته می شوند. آقای کبیری با بیان اینکه گسترش روز افزون دانش و تکنولوژی و فارغ‌التحصیلی جوانان روستایی از دانشگاه‌ها، فعالیت کشاورزی و منابع طبیعی به روش سنتی در روستاها، جوابگوی نیاز اقتصادی خانوارها و اشتغال نبوده و باید این گونه کسب ‌و کارها به سمت کسب ‌و کارهای مبتنی بر دانش و کارآفرینی سوق یابند خاطر نشان کرد: روستاهای استان چهارمحال و بختیاری همچون شهرها، مملو از ظرفیت و فرصت های جدید و کشف ‌نشده هستند که کشف و بهره برداری به موقع از این فرصت‌ ها و ایجاد کسب و کارهای جدید و رقابت پذیر، می‌تواند مزایای اقتصادی چشمگیری در این مناطق به همراه آورد. به گفته وی با توسعه کارآفرینی و ایجاد شرکت‌ها تعاونی و تشکل‌های کوچک کارآفرین، روستاییان به کالاها و خدمات مورد نیاز خود دست می‌ یابند و این امر تاثیر زیادی بر رشد اقتصادی روستاها و کاهش پدیده مهاجرت به شهرها خواهد داشت.
ایشان همچنین افزودند: با توجه به اینکه مناطق روستایی بیش از 35 درصد جمعیت استان را تشکیل می‌دهند، این بخش فرصت مناسبی برای رونق این مشاغل با استفاده از دانش و تکنولوژی در روستاهای استان به حساب می‌آید. وی با تأکید بر وظایف دهیاران و شوراهای اسلامی در نهادینه سازی فرهنگ مشارکت و توسعه سرمایه گذاری در مناطق روستایی، تصریح کرد: در راستای بهره وری اقتصادی در مناطق روستایی، باید از وضعیت موجود آن مناطق بهره‌گیری و به سمت احیای منابع از دست رفته گذشته حرکت کرده و با پرورش گیاهان دارویی، گیاهان و درختان مثمر کم آب و اجرای طرح های اقتصادی منابع طبیعی از جمله منارید، فرصت های مطلوبی جهت ایجاد اشتغال و توسعه برنامه های کشاورزی ایجاد نمود. به گزارش ایرنا، هم اینک 748 روستا در چهارمحال و بختیاری وجود دارد که از این تعداد، 539 روستا بالای 20 خانوار جمعیت و 420 روستا نیز دهیاری دارد و مطابق سرشماری سال 95 حدود 339 هزار نفر در روستاهای استان سکونت دارند.

بيشتر


پیوندها
نمایشگاه توانمندیهای روستاییان و عشایر
leader.ir
president.ir
parliran.ir
dolat.ir
fvpresident.ir


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir