اخبار


جشن خودکفایی پنج هزار و ۵۰۰ مددجوی کمیته امدادبه مناسبت مبعث پیامبراسلام جشن خودکفایی پنج هزار و ۵۰۰ مددجوی کمیته امداد امام استان کرمان امروز برگزارشد
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در بحث شیوع ویروس کرونا با کمک بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، مراکز نیکوکاری و خیرین قدم‌های بزرگی برداشتیم.


مرتضی بختیاری با بیان اینکه در گام اول ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ۲۵ هزار بسته کامل معیشتی در اختیار کمیته امداد گذاشته شد افزود: ما تعداد زیادی سالمند و تعدادی بیمار صعب العلاج تحت پوشش داریم که آسیب‌پذیری آن‌ها در ارتباط با کرونا بسیار زیاد است.
 
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به کمک ۹۷ میلیارد تومانی خیرین و مردم و ۴۳ میلیاردی بنیاد مستضعفان گفت: این کمک‌ها در کنار کمک‌های ستاد‌های مقابله استانی و دانشگاه‌های علوم پزشکی باعث شد تا تلفات کم بوده و بتوانیم به موقع به این قشر جامعه خدمت‌رسانی لازم را انجام دهیم.
وی از اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برای کمیته امداد، طی سال ۱۴۰۰ به منظور ایجاد ۳۰۰ هزار اشتغال خبر داد و گفت: این تعداد اشتغال چند برابر رقم پیش‌بینی شده در برنامه ۵ ساله است
 
 
معاون توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری هم گفت: این دولت ۲۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستا‌ها گذاشته که ۱.۴ درصد نرخ بیکاری روستا‌ها را کاهش داد و سهم روستائیان در سبد اشتغال کشور از ۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد.
 
محمد امید با بیان اینکه توجه ویژه کمیته امداد، بحث اشتغال و توانمندسازی خانواده‌های این نهاد به یکی از اصول اساسی کار امداد تبدیل شده است گفت: در حالی که شاهد تنگنا‌های اقتصادی که در زندگی مردم هستیم، برگزاری جشن توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت امداد اهمیت صدچندانی دارد و با این اقدام، مددجویان تبدیل به نیروی موثر و مولد در کشور می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه کمیته امداد توانسته منابع خود را جذب کند و یکی از ویژگی‌های خوب این نهاد، تعقیب شغل است، گفت: کمیته امداد سال قبل نزدیک به ۱۰ هزار میلیارد تومان در بخش اشتغال هزینه کرده و قابل توجه است که نرخ معوقات تسهیلات کمیته امداد کمتر از یک درصد است.
نماینده، ولی فقیه در استان هم گفت: کمیته امداد در یکی از سنگر‌های بزرگ در جنگ اقتصادی ورود کرده و با تجربه بالا و انگیزه مقدس، با برنامه حساب شده توانسته توفیقات قابل توجهی در این عرصه به نمایش بگذارد .
حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی گفت: ما هرچه داریم مرهون مجاهدت‌های امام (ره) است و کمیته امداد نهاد جوشیده از دل انقلاب است که ماموریت مقدس رسیدگی به قشر آسب پذیر و نیازمند جامعه را در دستور کار خود قرار داده است.
استاندار کرمان نیز با اشاره به اهمیت مشاغل خرد در اقتصاد افزود: کشور‌های پیشرفته دنیا نیز برای توازن در توسعه بر مشاغل خرد تاکید دارند.
زینی وند تصریح کرد: ایران یکی از کشور‌هایی است که در نهادسازی، شبکه موفقی داشته و این نهادسازی‌ها به عنوان ستون کشور را نگه داشته و باید امروز به عنوان نهاد موثر و به روز به داد جامعه برسند که دارند می‌رسند
استاندار کرمان بیان کرد: امروز برای کاهش حاشیه نشینی، عزتمندی مردم و رشد عدالت در جامعه راهی جز توسعه مشاغل خرد و خانگی نداریم و این‌ها کشور را تنظیم و مردم را با عزت می‌کند.
یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد امام استان هم با اشاره به اینکه در سال ۹۹ تعداد ۱۰ هزار و ۳۳۵ شغل برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد استان کرمان ایجاد شده است گفت: از این تعداد ۳ هزار و ۵۳۳ شغل در شهر‌ها و ۶ هزار و ۸۰۲ شغل در روستا‌ها بوده است.
وی افزود: فرصت‌های شغلی ایجاد شده برای مددجویان کمیته امداد استان کرمان در حوزه کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فرش و گلیم، پرورش طیور، خدمات، صنفی و صنعتی، حمل و نقل و زنبورداری بوده است.
اقای صادقی با عنوان اینکه ۵ هزار و ۷۷۶ مسکن برای مددجویان با اعتبار ۲۴۲ میلیارد تومان ساخته شده و ۹ میلیارد تومان اجاره مسکن برای ۲ هزار و ۵۷۰ نفر از مددجویان کمیته امداد در سطح استان کرمان پرداخت شده است گفت: ۵۷ میلیارد تومان وام ضروری به ۱۰ هزار و ۸۹ نفر و ۱۸ میلیارد تومان وام مسکن به هزار و ۵۲۷ نفر از مددجویان پرداخت شده است.
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir