اخبار


تسهیل کار گلخانه داران یزدی با افتتاح گلخانه تولید نشای سبزی و صیفی
گلخانه تولید نشای سبزی و صیفی امروز با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهور در یزد راه اندازی شد.معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری در مراسم افتتاح این گلخانه با اشاره به اینکه استان یزد در زمینه کشت گیاهان گلخانه‌ای رتبه دوم کشور را دارد، افزود: حدود هزار و  ۸۰۰ هکتار از ۲۰ هزار هکتار گلخانه‌های کشور در استان یزد فعال است.

امید با اشاره به اینکه دولت تسهیلات بسیار خوبی در زمینه توسعه گلخانه‌ها و کنترل مصرف آب پیش بینی کرده است، گفت: دولت دوازدهم یک و نیم میلیون دلار با دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی از صندوق توسعه ملی ویژه اشتغال روستائیان در نظر گرفته است که با این میزان تسهیلات ۲۸۰ هزار فرصت شغلی در روستا‌ها ایجاد شد.

مدیر گلخانه تولید نشای سبزی و صیفی یزد با بیان اینکه در این مجموعه انواع نشای سبزی و صیفی برای مصارف داخل و خارج استان یزد تولید می‌شود، گفت: میزان تولید سالیانه نشاء در این گلخانه 10 میلیون نشاء است.

زارع افزود: مساحت این گلخانه چهار هزار مترمربع که برای راه اندازی آن مبلغ 2 میلیارد و 600 میلیون تومان سرمایه گذاری شده است.تسهیل کار گلخانه داران یزدی با افتتاح گلخانه تولید نشای سبزی و صیفی

به گفته وی، با افتتاح این مجموعه هفت نفر به طور مستقیم و ۴۰ نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کار شدند.
 
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir