اخبار


1399/11/18 شنبه ساعت16:18
فعالیت ۲۴۰۰ مرکز بومگردی در روستاهای کشور/ لزوم افزایش میزان تسهیلات اشتغال پایدار‌ روستایی
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهور از فعالیت ۲ هزار و ۴۰۰ مرکز بومگردی در روستاهای کشور خبر داد.


محمد امید عصر امروز‌ در‌ جلسه بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی یک هزار‌ و‌۸۳۶ پروژه عمرانی و اقتصادی روستاهای گلستان اظهار کرد: گلستان رتبه نخست کشور‌ را در پیگیری امور روستاهای استان گلستان دارد.
وی ادامه داد: اتفاقات خوبی طی سنوات گذشته در روستاهای گذشته افتاده است و شرایط روستاها با گذشته قابل قیاس نیست.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهور تصریح کرد: قبل از انقلاب جمعیت روستایی ما ۶۵ درصد بوده اما متاسفانه با مهاجرت روستا به شهر این آمار به حدود کمتر از ۳۰ درصد رسید.
امید گفت: با اجرای طرح‌های زیرساخت روستایی، در سال جاری مهاجرت از روستاها ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است. سال آینده ورود و خروج روستاها برابری خواهد داشت و سال آینده جزء سال‌های خیلی خوب ما است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور بیان کرد: روستاها امروز می‌تواند برای زندگی بسیار مطلوب باشد اما باید زیرساخت‌ها و شرایط زندگی را مناسب‌تر از گذشته کنیم.
امید تاکید کرد: در جلسه آینده با رئیس جمهور موضوع افزایش تسهیلات اشتغال پایدار در روستا را پیگیری خواهیم کرد چون اثرات مثبت آن در روستاها را می‌بینیم.

* گلستان در بومگردی در کشور پیشتاز است/ هفتگی ۴۷ روستا در کشور به شبکه گاز و ۳۰ روستا به شبکه برق وصل می‌شود
وی ادامه داد: گلستان در بومگردی در کشور پیشتاز است و قبل از اعطای تسهیلات اشتغال روستایی در کشور ۲۲۰ مرکز بومگردی داشتیم و امروز این آمار به ۲ هزار و ۴۰۰ بومگردی رسیده است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور تصریح کرد: در‌گذشته سهم اشتغال روستایی در‌کشور  پنج درصد بوده امروز این میزان به ۳۰ درصد رسیده است.
امید بیان کرد: این دولت در کنار خدمات متعدد گذشته در چهار بخش به صورت ویژه وارد شد، «آی تی»، آب شرب، گاز روستاها و برق روستاها بوده است.هفتگی ۴۷ روستا در کشور به شبکه گاز و ۳۰ روستا به شبکه برق وصل می‌شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهور گفت: دیدگاه ما این است دهیار‌ها بتوانند نقش شهرداران را در شهر ایجاد کنند و چون روستاها در حال توسعه است باید مدیریت یکپارچه و قوی در روستاها شکل بگیرد.
عکسهای مرتبط
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir