اخبار


1399/11/17 جمعه ساعت08:47
کشت‌ گلخانه‌ای در کشور به ۱۷ هزار هکتار افزایش یافت
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به‌توجه ویژه دولت به توسعه کشت‌ گلخانه‌ای گفت که هم اکنون سطح این نوع کشت‌ از چهار هزار هکتار به ۱۷ هزار هکتار افزایش یافت.


محمد امید روز جمعه در حاشیه افتتاح ۷۲ واحد گلخانه‌ کوچک مقیاس صیفی و سبزیجات گلستان در شهرستان علی آباد کتول به خبرنگاران اظهار داشت: برای تحقق این راهبرد اساسی و تامین امنیت غذایی پایدار، دولت امسال ۵۰ درصد از ۲۲۰ هزار میلیارد ریال منابع اعتباری و بانکی خود برای اشتغال روستاییان را به بخش کشاورزی و دامپروری اختصاص داده است.

وی با اشاره به ظرفیت کشاورزی و دامپروری گلستان افزود: سهم این استان که برنامه ایجاد پنج هزار هکتار کشت گلخانه‌ای را دارد در مرحله نخست پنج هزار میلیارد ریال بود که تاکنون چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال آن جذب شده است.

دکتر امید افزود: دولت تلاش دارد با همکاری مجلس شورای اسلامی منابع بیشتری را برای اشتغال روستایی کشور درسال آینده پیش بینی کند که بدون تردید سهم استان گلستان ویژه و بیشتر از امسال خواهد بود.

وی از بازگشت ۲۰ هزار میلیارد ریال از تسهیلات پرداختی به اشتغال روستایی کشور درسال ۹۷ نیز خبر داد و تصریح کرد: با کسب مجوز از شورای سران سه قوه این منابع دوباره به چرخه پرداخت تولید گلستان اختصاص می‌یابد.

استاندار گلستان نیز در این مراسم با قدردانی از سفر ۲ روزه معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری به این استان گفت که ۳۵ درصد از مجموع پروژه‌های افتتاحی گلستان در ایام دهه فجر امسال در مناطق روستایی است.

هادی حق شناس افزود: از طرح‌های روستایی گلستان در دهه فجر امسال، سه طرح بزرگ "آبیاری تحت فشار، کارخانه ریسندگی و توسعه کشت گلخانه‌ای" در شهرستان علی آباد کتول است.

همچنین مختار مهاجر رییس سازمان جهادکشاورزی گلستان نیز به ایرنا گفت که برای احداث ۷۲ واحد گلخانه کوچک مقیاس استان به مساحت ۶۷ هزار و ۳۰۸ مترمربع و اشتغالزایی ۲۰۰ نفر و پیش بینی تولید ۲ هزار و ۱۰۰ تن درسال، ۲۶۶ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال هزینه شده است.

دکتر محمد امید معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری سفر در سفر ۲ روزه به گلستان که از صبح امروز آغاز شد، در مراسم افتتاح برخی پروژه‌های روستایی این استان در گرگان، علی آبادکتول، رامیان، کلاله، مراوه‌تپه و گنبدکاووس حضور خواهد یافت.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir