اخبار


1399/11/17 جمعه ساعت08:28
معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری:نرخ مهاجرت از روستا به شهر به یک دهم درصد رسید
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: نرخ مهاجرت از روستا به شهر از سالانه یک درصد به یک دهم درصد رسیده است.


محمد امید امروز در مراسم بهره برداری از مدرسه ابتدایی روستای شمس آباد گرگان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید سه اقدام اساسی آب شرب سالم روستایی، گازرسانی به روستا و ارتقاء برخورداری از اینترنت در توسعه روستاها را مورد توجه قرار داد.

وی با اشاره به اینکه پیش از این دولت، ۳ هزار روستا از نعمت گاز برخوردار بودند، خاطرنشان کرد: امروز به ۳۵ هزار روستا گازرسانی شده و ۸۶ درصد روستاها از گاز برخوردارند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری تصریح کرد: تا پیش از این دولت ۱۶ درصد روستاها از شبکه اینترنت برخوردار بودند و امروز سطح این برخورداری از اینترنت در روستاها به ۹۴ درصد رسیده است.

امید بیان کرد: با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و منابع بانکی جمعاً ۲۲ هزار میلیارد تومان به اشتغال روستاها تخصیص یافت که سهم گلستان از این مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان بوده و خوشبختانه گلستان یکی از استان های پیشرو در جذب با رقم ۴۸۰ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: سهم اشتغال روستایی از ۵ درصد در ابتدای دولت به ۳۰ درصد در حال حاضر در اشتغال کشور رسیده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به اینکه خوشبختانه مهاجرت از روستاها به شهرها روند کندی پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم از سال آینده شاهد مهاجرت معکوس به روستاها باشیم.

وی بیان کرد: با استفاده از منابع دولت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در سطح کشور به بیمه روستاییان تخصیص یافته و مقرر شده یک و نیم میلیون جمعیت روستایی به صورت صد در صد رایگان بیمه شوند.

امید گفت: بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته مقرر شده ۳۲ هزار واحد مسکونی برای نیازمندان روستایی ساخته شود که یک سوم آن از تسهیلات بانکی ارزان قیمت و دو سوم آن به صورت بلاعوض تامین خواهد شد.

نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir