اخبار


فراخوان هفتمین دوره جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب

با همکاری معاونت توسعه روستایی  به منظور پشتیبانی از برنامه ها و اقدامات انجام شده و طرح های ابتکاری در حوزه کتاب و کتاب خوانی و جلب توجه مردم، سازمان ها و نهادهای مرتبط به اهمیت کتاب در جامعه، هفتمین دوره «جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب »در سطح روستاها و عشایر سراسر کشور برگزار می شود.
مجموعه فعالیتهای فرهنگی ، ترویجی مرتبط با کتاب خوانی که با مشارکت های مردمی، نهادها و سازمان های فعال در میان روستائیان و مناطق عشایری اجرا شده یا برای اجرا در سال آینده برنامه ریزی شده است می تواند نامزد شرکت در جشنواره باشد. در هر برنامه، اعم از اجرا شده یا پیش بینی شده، باید اهداف، شیوه اجرا، نهادهای مشارکت کننده و نحوه تامین بودجه آن مشخص شود.
با توجه به شرایط به وجودآمده در اثر همه گیری ویروس کووید 19 ضروری است که هم برنامه های تازه ای برای ترویج کتاب خوانبی با استفاده از امکانات موجود فضای مجازی، در روستاهاطراحی، برنامه ریزی و اجرایی شود و هم در فرایند اجرای جشنواره اعم از فراخوان، اجرا و ارزیابی برنامه ها، شرایط موجود تغییراتی به وجود آید. با همین رویکرد مجازی و شرایط موجود برای حفظ سلامتی شهروندان کشور بخش ویژه ای در این دوره به جشنواره اضافه شده است که می تواند در بهره گیری و الگو گیری روستاها و ترویج کتاب خوانی تاثیر گذار باشد.در این دوره این گونه برنامه ها به ویژه در حوزه فضای مجازی اهمیت پیدا می کند.
برای شرکت در این جشنواره، ضروری است مجموعه فعالیت ها، برنامه ها ، مدارک و مستندات با امضای دهیار، رئیس شورای اسلامی و مسئول کتابخانه یا متولی طرح های کتاب خوانی به همراه برگه های تکمیل شده به دبیرخانه مرکزی ارسال شود.
هیئت داوران جشنواره از میان نامزدان نهایی ، ده (10) روستا یا منطقه عشایری برگزیده را به عنوان «دوستدار کتاب» معرفی خواهد کرد. روستاها و مناطق عشایری برگزیده درمراسمی با حضور شخصیت های فرهنگی واجرایی کشور در تهران مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.در استان ها نیزاز روستاها و مناطق عشایری برگزیده تقدیر خواهد شد.
در طول شش دوره برگزاری این جشنواره، هر ساله ده (10) روستا و منطقه عشایری به عنوان روستاها و عشایر دوستدار کتاب برگزیده شده و یک روستا به عنوان برگزیده برگزیده ها موفق به دریافت جایزه استمرار شده است.
فایلهای مرتبط
فراخوان-هفتمين-دوره-جشنواره-روستاها-و-عشاير-دوستدار-کتاب-1399.pdf11.72 MB
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir