اخبار


اولین نشست طرح بیمه اجتماعی ساکنان روستایی و مناطق محروم
اولین نشست طرح بیمه اجتماعی ساکنان روستایی و مناطق محروم با رویکرد توسعه عدالت اجتماعی و حمایت از آینده شغلی روستائیان، زنان بی سرپرست و بد سرپرست، قالیبافان، روستاییان فعال و تولید کننده در حوزه صنایع دستی، مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور برگزار گردید.


اولین نشست طرح بیمه اجتماعی ساکنان روستایی و مناطق محروم با رویکرد توسعه عدالت اجتماعی و حمایت از آینده شغلی روستائیان، زنان بی سرپرست و بد سرپرست، قالیبافان، روستاییان فعال و تولید کننده در حوزه صنایع دستی، مدد جویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور در حضور مهندس منوچهر رزمجو، معاون سرمایه گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، دکتر پوراندخت نیرومند، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و علی شیرکانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور و شرکت نمایندگانی از معاونت امور زنان و امور خانواده ریاست جمهوری،  سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان برنامه و بودجه، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مرکزملی فرش ایران برگزار گردید.
در این نشست مهندس رزمجو به تبیین فرآیند اجرایی و عملیاتی نمودن طرح و نحوه ارائه و تصویب طرح و سهمیه تخصیص داده شده پرداختند.در ادامه دکتر اخوان، معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به به تبینن و تشریح فرآیند اجرای طرح و نقش دستگاههای اجرایی صندوق و معاونت توسعه روستایی و سازمان برنامه و بودجه در تحقق این طرح پرداختند.
در این جلسه ایجاد منابع پایدار جهت تداوم طرح، مزایای بیمه اجتماعی روستایی و از جمله مزیت آن در صورت بروز حادثه شغلی از جمله موارد مورد بحث و بررسی بوده است. در ادامه شیرکانی، به تبیین سایر مزایا  و مشوق های این طرح پرداختند.
لازم به ذکر است علیرغم محدودیت های بودجه در سال جاری، دولت به منظور حمایت از محرومین و فعالان و تولیدکنندگان روستایی، مناطق شهری و مشاغل مصوب شورای عالی رفاه، مسئولیت پرداخت حق بیمه 5 درصدی بیمه شدگان را برای بیش از 1،400،000نفر را به عهده گرفته است.
در پایان مدیر عامل صندوق، به سئوالات و مدیران دستگاه اجرایی پاسخ دادند. و از تدبیر و  عزم دولت جهت گسترش سطح پوشش بیمه اجتماعی صندوق خبر دادند.
 
عکسهای مرتبط
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir