اخبار


اعطای وام اشتغال ۱۰۰ میلیون تومانی به دانش‌آموختگان مناطق روستایی و محروم کشور
دکتر زمانی، رئیس دانشگاه پیام نور کشور از اعطای وام اشتغال به دانش آموختگان دانشگاه پیام‌نور از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خبرداد.


محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام‌نور گفت: رسیدگی به مناطق محروم کشور یکی از مهم‌ترین رسالت‌های اجتماعی دانشگاه پیام نور است که در این راستا به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان تولید کشور دوره‌های مختلفی را در این مناطق برگزار می‌کند.

وی بیان کرد: تفاهمنامه‌ای میان این دانشگاه با معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم منعقد شده که به اشتغال زایی برای دانشجویان و دانش‌آموختگان کمک شایانی می‌کند.

رئیس دانشگاه پیام‌نور در ادامه گفت: به عنوان مثال در شهرستان جهرم با پایلوت ۷ استان و اولویت‌های موضوعی منطقه‌ای شامل لرستان (گیاهان دارویی و کشت‌های گلخانه‌ای)، سیستان و بلوچستان (بوم گردی)، کرمان (فرش، گلیم و پته)، فارس (بسته بندی و فرآور خرما و نخلیات)، مرکزی (پوشاک)، همدان (صنایع دستی و سفال) و خراسان رضوی (سنگ‌های تزئینی) و همچنین ۲۴ استان دیگر بر اساس اولیت‌ها و ظرفیتشان بر اساس این قرار داد اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دوره‌های مهارتی دانشگاه پیام نور در زمینه‌های اشتغال زایی در ۷ مرکز استان‌های ذکر شده به صورت آزمایشی ارائه می‌شود و پس از دریافت گواهی این افراد تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تسهیلات خواهند گرفت.

عکسهای مرتبط
نسخه قابل چاپ


پیوندها
leader.ir
president.ir
fvpresident.ir
rdcir.ir
nooras.com


             
              The Official Site of the Deputy Rural Development and deprived areas - first vice
معاونت توسعه روستائی و مناطق محروم - معاون اول رییس جمهور
روابط عمومی 4-88386040
خیابان نجات اللهی - بعد از چهارراه سپند - پلاک 162- معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری
دورنگار : 64454647 داخلی 1021        پست الکترونیکی : roostanews@iripo.ir